Дитячий футбол
Дитячий футбол 5 канал

Футбол, у якому всі переможці: на НСК "Олімпійський" відбувся дитячий чемпіонат з футболу

Читайте по-русски
У змаганні взяли участь близько 60 дітей

На головній спортивній арені країни НСК "Олімпійський" відбувся перший в Україні дитячий чемпіонат із футболу. Учасниками матчів стали діти із синдромом Дауна, затримкою психологічного розвитку, розладом аутичного спектру, ДЦП, порушеннями слуху чи зору. До змагань вони готувалися від вересня. Відвідали понад півсотні тренувань. Якого результату досягли бачила журналістка "5 каналу".

До цього чемпіонату юні гравці готувалися упродовж дев’яти місяців. Чого навчилися, демонструють на головній арені країни. Семирічний Федір намагається поцілити у ворота суперника. М’яч веде вправно. Зорієнтуватися на полі допомагає менша сестричка – Ксенія.

"В нього синдром Дауна. Він дуже гарно і координовано почав вже робити вправи. Тобто, я бачу дуже колосальний прогрес у нього. Він більш активно спілкується з дітьми", – розповідає мати Федора Анна Рагушина.

Діти з різними порушеннями розвитку відвідали понад півсотні тренувань. Навчилися не лише копати м’яча, але й знаходити друзів.

"Ціль була – соціалізувати дітей. Ми подавали це позитивно. І в ігровій формі. В принципі, як це всі роблять, але з тонкощами саме для таких діток", – наголосив тренер Павло Тищенко.

Юні футболісти намагаються забити гол у ворота суперника. На трибунах за них вболівають батьки. Зізнаються, встигли здружитися і усіляко підтримують одне одного.

"Тут тепло, люди хороші. В наш час – це дуже мало", – каже мати Богдана Інна Гонтар.

Батько учасника чемпіонату Артем Катков зауважує: "Я вчу таких же батьків як я сприймати це правильно. Хтось мене свого часу навчив. Жизнь продовжується, це наші діти".

Інклюзивний футбол об’єднав 60 дітей із Києва. Від початку осені команди збільшуватимуться. Адже охочих потрапити на тренування чимало. Навіть із інших областей.

"Нам би дуже хотілося, щоби в інших регіонах, областях також були схожі проєкти. Тому, якщо є в когось бажання, можливість і сили – ми залюбки поділимося досвідом і розповімо як це все зробити", –  підсумувала керівниця благодійного фонду SG Charity Дарія Кузнєцова.

У цій грі всі переможці. Тож, нагороди приготували для кожного учасника чемпіонату.

Людмила Павленко та Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Коли воля сильніша за тіло: у Черкасах стартували "Ігри Нескорених"
Наступний матеріал
Секрет гуцульської коров’ячої бринзи від родини Марусняків: чим дивує високогір'я Карпат
Loading...

На чемпіонаті Європи українські веслувальники показали найкращий результат в історії виступів збірної

Заплив через Босфор по-українськи – як пройшло змагання з плавання на Десні

Неймовірно видовищний заплив на відкритій воді "Десна 6.5": як готуються учасники

Вперше в історії: Україна здобула золото в чемпіонаті Європи з чоловічого карате

Всеукраїнські змагання з рукопашного бою: як 130 військових у Житомирі виборюють перемогу

Фурор на чемпіонаті Європи з водних видів спорту: українські синхроністки вибороли 8 медалей