Померла дитина
Померла дитина 5 канал

Кілька місяців погано їв і не набирав вагу: в Одесі помер 6-місячний малюк – подробиці

Читайте по-русски
За два тижні до смерті хлопчика, батьки вкотре були у педіатра – він запідозрив кишкову інфекцію

В Одесі батьки 6-місячного малюка вимагають покарати лікарів, винних у смерті сина. Натомість медики запевняють – це не їхня вина. Обидві сторони чекають на результати судово-медичної експертизи.

У соцмережі мати ділиться світлинами усміхненого та активного Матвія. Хлопчик помер у День захисту дітей. Але до цього протягом кількох місяців погано їв і не набирав вагу. Батьки не раз здавали аналізи дитини та зверталися до педіатра.

"15 травня, коли дитина вже 2 місяці не набирала вагу, зробили вакцинацію, все одно вона дала дозвіл на вакцинацію", – розповідає мати Матвія.

За два тижні до смерті хлопчика, батьки вкотре були у педіатра – він запідозрив кишкову інфекцію.

Дільничний педіатр встановив Матвію діагноз – гострий ентероколіт і анемія та спрямував до інфекційної лікарні. Але за день "швидка" доправила хлопчика в реанімацію.

В інфекційній лікарні малюку підняли гемоглобін та зробили кілька крапельниць, розповідає мати. Навіть дали позитивний прогноз на одужання. Але несподівано з'ясувалося, що Матвію потрібне переливання крові. За кілька годин хлопчик помер.

"Дуже багато крапельниць, два рецепти і різні призначення, о 12-13 дитині стало краще, зробили переливання крові йому в 14, о 14:30 він поїв і з 16 дитині стало погано. О 16:30 клінічна смерть, о 17-й вже помер", – з жахом згадує Тетяна Шматковська.

Лікарі виправдовуються – малюк потрапив до них у вкрай тяжкому стані. Ускладнювала стан мала вага дитини.

"Виключити ентероколіт на підставі 2-3 оглядів неможливо, дитині набрані дослідження, які через кілька днів будуть готові. Дуже низький гемоглобін, синдромальний діагноз є, і коли буде висновок експертизи, тому що це додобова смерть і досить важкий стан", – пояснює головний лікар Світлана Лаврюкова.

Медики та батьки очікують на результати судово-медичної експертизи. У смерті дитини батьки звинувачують, зокрема, дільничного педіатра.

"Питання ми чітке поставили: чому дитина 2 місяці не набирала ваги, чому ви призначили йому ці щеплення? Ми будемо повністю, щоб довести до кримінальної справи, людина повинна сидіти за цей вчинок", – каже родич Матвія. 

У поліклініці кажуть – досвід педіатра – понад 15 років. Відстороняти від посади не квапляться – чекають на висновки експертизи.

"Буде створена комісія і на даний момент судова медична експертиза буде тим самим "третейським суддею", щоб усі факти, які будуть отримані, прояснили ситуацію – на якому з етапів було упущено час", – зазначає директор дитячої лікарні.

Поліція вже відкрила кримінальне провадження. Поки що – за фактом природної смерті. Але не виключають, що після отримання результатів судмедекспертизи справу можуть перекваліфікувати.

"Після отримання висновків судово-медичної експертизи буде прийнято остаточне процесуальне рішення, можлива перекваліфікація, поки що розслідуємо природну смерть", – кажуть у поліції.

Висновки судмедекспертизи очікують найближчим часом. А результати досліджень медикаментів, якими лікували дитину, – за кілька тижнів.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Прокремлівські настрої ніде не ділися": блогерка розповіла, хто підтримує Труханова в Одесі та на що вони сподіваються
Наступний матеріал
Убивство поліцейськими 5-річного хлопчика – під будівлею МВС мітинг
Loading...

Копам, які напідпитку поцілили у хлопчика, повідомили про підозру

Поліцейських, підозрюваних у збройному нападі на 5-річну дитину, затримали

Потрібна справжня сім'я: із 2020 року дітей не прийматимуть в дитбудинки – Супрун

За 5 років війни на Донбасі окупанти вбили понад 240 дітей

"Шведський стіл" у шкільній їдальні: як реформують харчування дітей – сюжет

Лише 245 грамів: найменшу у світі недоношену дитину вже виписали з лікарні