У Харкові відбулися змагання "Ігри героїв" для атлетів-ветеранів АТО
У Харкові відбулися змагання "Ігри героїв" для атлетів-ветеранів АТО 5 канал

"Спорт – це ліки": у Харкові відбулися змагання "Ігри героїв" для атлетів-ветеранів АТО – репортаж

Читайте по-русски
Наступний етап "Ігор героїв" відбудеться у Львові

Треті "Ігри героїв" пройшли у Харкові. На центральній площі міста зібралися атлети-ветерани АТО з різних куточків України. Змагаються у трьох категоріях: аматори, професіонали та спортсмени на візках. Переможуть найсильніші. Та головне – це реабілітація, яку отримують ветерани під час таких заходів, кажуть організатори.

На цьогорічних "Іграх героїв" у Харкові Сергій Білан – глядач. Ветерану АТО всього 25 років. На війну пішов добровольцем, коли йому виповнився 21 рік. Був навідником на БМП. Влітку 2016-го поблизу Зайцевого у його бліндаж прилетів снаряд 152-го калібру. Отямився хлопець уже в лікарні. Без правої руки та ноги. Потім – тривала реабілітація. А нині з'явилось бажання перемагати у спорті. Наступного року Сергій планує взяти участь в "Іграх". Уже почав тренуватися.

"Коли хлопці підійшли, то я кричав: "Добийте!". То шоковий стан був. Було тяжко. Потім у госпіталі усвідомлювати все це було дуже боляче. Але бойовий дух додали волонтери, хлопці там також лежали, отримали поранення. Ми тримаємося. Мені хочеться чогось досягати, прагнути, досягати цілей", – каже Сергій.

Саме заради таких, як Сергій Білан, вирішив брати участь у змаганнях ветеранів киянин Дмитро Котов. Щоб стати прикладом. Обидві ноги армієць втратив наприкінці 2016-го року. Під час виконання бойового завдання підірвався на міні. Спорт для нього – це реабілітація. Після поранення Дмитро здобув срібло на відбірковому турнірі "Ігор нескорених", брав участь у марафоні морської піхоти. На "Іграх героїв" – уперше.

"Для мене спорт – це як ліки. Якщо я не буду займаться спортом, я долго не проживу. Це як інсулін для мене", – каже Дмитро.

У Харкові змагання ветеранів відбувається втретє. Участь у ньому беруть 14 спортсменів із різних куточків України. Основа змагань – крос-фіт. Це виконання певного комплексу за мінімальний час.

Після кожного змагання учасники отримують бали відповідно до місця, яке вони посіли. За перше місце спортсмен отримує один бал, за друге – два. Перемагає той, хто набере найменшу кількість балів. У глядачів кожна вправа, виконана учасниками змагань, викликає захоплення.

"Коли хлопці стрибають на тумбу з однією ногою чи піднімають штангу з однією рукою, я не знаю, як це можна виконати взагалі. Напевне, що вони дуже великий стрижень мають всередині. Вони здатні подолати всі незгоди, які зустрічаються на їх шляху", – говорить глядачка Олена Вовк.

Після перших вправ Дмитро Котов відпочиває. Каже, зробив максимум із того, що задумував. За перемогою не женеться. Головне для нього – участь. І додає: "Протези злітають. Ой, які емоції!".

Наступний етап "Ігор героїв" відбудеться у Львові. А наприкінці літа – фінал у столиці.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Invictus Games: Порошенко особисто вручив "нескореним" високі державні нагороди – фото

/
/
/
/
/
нагородження "нескорених"
/
нагородження "нескорених"
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Десантування з парашутом та без нього: як відзначили День резервіста на Миколаївщині – репортаж
Наступний матеріал
"Ветеранська десятка": масштабний напівмарафон за участі військовослужбовців провели у Хмельницькому – відео
Loading...