Нове епідемічне зонування: в Україні немає більше "зелених" і "жовтих". Водночас "червоні" майже дві сотні населених пунктів. Житомирська та Полтавська – дві області, які цілком перебувають у "червоній" зоні карантину. У регіонах мають діяти суворі обмеження: зокрема, не курсує громадський транспорт, на замку розважальні заклади та кафе. Що нині відбувається в одному з таких регіонів Житомирщині, знає кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.
У місті сотні підприємців вийшли на акцію протесту, щоб сказати, що їм набрид карантин. Вони виступили проти суворого карантину та "карантину вихідного дня". Підприємці кажуть, що бізнес не витримає нових обмежень.
"Зараз нам дуже важко, бо купівельна спроможність до такої міри впала, що ми ледве можемо заплатити оренду, бо оренди дуже високі і податки", – каже Тетяна, учасниця протесту.
До людей вийшов голова ОДА. Пообіцяв, що малий бізнес працюватиме.
"Ми подумали про те, щоб зберегти максимальну кількість життів? Що ви хочете, люди добрі? Ніхто не збирається закривати і не давати працювати підприємцям", – говорить Віталій Бунечко, голова Житомирської облдержадміністрації.
Люди занепокоєні. Проте чимало ходять без масок. Громадський транспорт курсує. Кінотеатри не працюють.
"Зараз кіномеханіки перевіряють фільми, перевіряють свою установку. Відповідно, кіноустановку і все. Касири вийшли на роботу, але жодного квитка ми не продали. Просто чекаємо офіційного розпорядження", – розповідає Марія, представниця кінотеатру.
У селах ситуація гірша. В одному з сіл, де побували журналісти, працює лише один магазин. Продавці кажуть, що в людей немає грошей.
"Людям важко, бо нема за що купити. Те, що брали дві буханки хліба, то беруть зараз по половинці. Тому що не вистачає, нема звідки платити. То, що людина могла скупитись на гривень 200, зараз на 20-30 гривень, буханка хліба і все", – каже Галина, продавчиня.
"Все закрито. Дуже погано, тим паче, що я в зоні ризику. Виходжу в магазин та аптеку. І все", – розповідає Зоя, жителька села Піщанка.
Нагадаємо, Україна від 9 листопада переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусу, тому клініки припиняють проведення планових операцій. Кількість ліжок для хворих планують збільшити до 80 тисяч, з них 60 тисяч забезпечать киснем упродовж місяця.