КПВВ Майорське
КПВВ Майорське 5 канал

Карантин на КПВВ "Майорське": як тепер перетинатимуть лінію розмежування на сході

Читайте по-русски
Найбільше обмеження зачеплять пенсіонерів з окупованих територій

Це контрольно-пропускний пункт в’їзду виїзду "Майорське" і тут, як і по всій лінії розмежування, від 16 березня діють тимчасові обмеження на перетин лінії розмежування.

Тепер, щоб потрапити на підконтрольну Україні територію, треба мати постійну реєстрацію. Так само все працює і в напрямку тимчасово окупованих територій. Хочеш туди їхати – маєш бути там зареєстрований. Прикордонники пояснюють, які правила тепер діють і для осіб, що мають документи переселенців.

"Особи, які є внутрішньо переміщені і мають відповідні довідки ВПО, вони можуть перетнути лінію розмежування у будь-який бік, але в одному напрямку один раз до кінця обмеження", – повідомляє помічник начальника краматорського прикордонного загону Ігор Заруднєв.

КПВВ можна перетнути і за ID-картою або закордонним паспортом, а там місце постійної реєстрації не зазначене. Тому прикордонники запроваджують спеціальні заходи, аби в таких випадках швидко дізнатися цю інформацію.

"Ми дивимося інформацію в додаткових базах, де можливо встановити місце реєстрації громадянина. Якщо він зареєстрований на підконтрольній території, то проїжджає на підконтрольну територію. Якщо зареєстрований на тимчасово окупованій території, то він може проїхати на тимчасово-окуповану територію. Триває і режим температурного скринінгу. Всі громадяни, які прямують із тимчасово окупованих територій, мають його пройти", – каже Ігор Заруднєв.

КПВВ Майорське
КПВВ Майорське5 канал

У разі виявлення температури, людину одразу передають медикам. Решта прямують далі на паспортний контроль.

Найбільше такі обмеження зачеплять пенсіонерів з окупованих територій. Вони мають кожні 60 днів перетинати КПВВ для верифікації документів. Клавдія Василівна саме повертається після проходження верифікації.

"Ідентифікацію пройшла якраз і оце пересікла, оце здолала, слава Богу. Тепер буду сидіть дома. Як вирішуватиметься питання в разі, якщо підійшов термін верифікації документів, а обмеження ще діятимуть, поки що не відомо", – розповідає пенсіонерка Клавдія Василівна.

КПВВ Майорське
КПВВ Майорське
КПВВ Майорське
КПВВ Майорське

Громадяни, які мають довідку переселенця і не мають постійної реєстрації, але мешкають і працюють на підконтрольній Україні території, нині намагаються перетнути лінію розмежування. Етелла з родиною їздила на окуповану територію, щоб навідати хвору матір. Тепер повертаються і з хвилюванням чекають на паспортний контроль, аби прикордонники дали дозвіл на в’їзд.

Прикордонники зазначають, попри обмеження, які діятимуть до 3 квітня, кількість людей поки що не змінилася.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Будемо жити у Duty Free": ситуація на кордоні з РФ та як реагують люди на нові правила перетину
Наступний матеріал
В один день полиці спорожніли: українка розповіла, яка ситуація в Латвії
Loading...

У в'язницю за умисне зараження: на сайті Ради опублікували законопроєкт про коронавірус

Карантин у Києві: влада не братиме з підприємців орендної плати за комунальне майно

Газ та світло не відключатимуть через несплату рахунків під час карантину – Герус

За українцями, які через закриття кордонів залишилися в Норвегії, відправлять спецрейс

Українці не можуть бути заскочені зненацька рішеннями про карантин – нардеп від "ЄС" про безсистемність у діях влади

Європейський Союз закриває зовнішні кордони на місяць