закриті заклади в Україні
закриті заклади в Україні 5 канал

Роздільні лінії біля кас та податкові канікули: Україна посилила протиепідемічні заходи

Читайте по-русски
У закладах харчування без ентузіазму сприймають перспективу закритися на карантин

Кінотеатри та торговельні центри на період карантину зачинилися. Втім, найбільший продовольчий ринок України - Одеський 7й кілометр продовжує працювати. У закладах харчування без ентузіазму сприймають перспективу закритися на карантин.

Деякі кафе обслуговують відвідувачів на вулиці – пропонують взяти їжу або каву із собою. Всередину пускають по кілька осіб. Закриватися теж не хочуть.

А от великі ресторани свою діяльність вирішили призупинити. Бізнесмен Савелій Лібкін каже: його мережа працює останній день.

"Переключились повністю на доставку і пообіцяли своїм і виконаємо обіцянку, що за другу частину березня ми 50% заробленого віддамо їм точно", – сказав ресторатор Савелій Лібкін.

В одеській мерії не виключають створення податкових канікул для місцевих бізнесменів, проте як саме діятиме механізм, – ще не знають.

Цим питанням переймаються й у Львові.

"Ми дали доручення підготувати програму підтримки бізнесу. Якщо магазин орендує приміщення у міста – то на час карантину місто скасовує орендну плату", – повідомир мер Львова Андрій Садовий.

У Луцьку на період карантину зачинилося все, крім аптек та продуктових крамниць. До деяких закладів пускають не більше 2-3-х осіб одночасно. Тим часом, містяни скуповують товари першої потреби.

знак медицини
знак медицини5 канал

"Є пересторога, паніки немає. В нас на даний момент продуктів харчування хватить на цей місяць-два без проблем", – переконуж мешканець Луцька Анатолій Войнаровський.

Супермаркети Луцька від вівторка обмежать одночасну кількість перебування людей у приміщенні.

"По супермаркетах теж буде йти на рахунок того, яку кількість людей можна буде запускати одномоментно. Будуть роздільні біля кас лінії, де не можна один біля одного знаходитися на певній відстані", – каже голова Волинської обласної ради Ірина Вахович. 

Тим часом, храми Луцька працюватимуть у звичному режимі, але обіцяють більше уваги приділяти дезінфекції.

У Рівному обласна державна адміністрація запровадила температурний скринінг. Аби запобігти поширенню коронавірусу, нацгвардійці на вході всім вимірюють температуру електронними термометрами. У кого вона вище 37,5 градусів – всередину зась.

перевірка температури в держустановах
перевірка температури в держустановах5 канал

З трьохсот відвідувачів облдержадміністрації – не пустили лише одного з підвищеною температурою. Але після тимчасового перебування в ізоляторі, температура у чоловіка знизилася і він зайшов до приміщення.

Із семисот працівників Черкаситеплокомуненерго більшість працюватимуть дистанційно. На робочому місці перебуватимуть лише аварійні бригади й оператори котелень та теплових пунктів. Працівники віком старше 65 років ідуть в оплачувані відпустки.

На підприємстві запровадили режим вимірювання температури та придбали працівникам десять тисяч масок і забезпечили захисними окулярами та рукавицями.

Яна Лимаренко, Ольга Дунська, Марта Шикула, "5 канал"

Попередній матеріал
"Квитки втричі дорожчі": що розповідають українці, які повернулися з-за кордону
Наступний матеріал
Адвокати Порошенка: нинішнє керівництво ДБР відпрацьовує політичне замовлення так само, як і Труба
Loading...

На карантині в Єгипті залишилися 750 українців – МЗС

Здивовані, що персонал без масок: як в аеропорту зустрічають українців, які повернулися з-за кордону

Українських туристів закрили на карантин у Єгипті – подробиці

Стало відомо про стан українців, у яких напередодні виявили коронавірус

Семеро українців, які були в літаку з інфікованою жінкою, відмовилися від карантину

Коронавірусу не виявили: обсервація евакуйованих із Китаю завершилася – включення