Маска для медиків з маски для плавання
Маска для медиків з маски для плавання 5 канал

Із масок для пірнання роблять захист для медиків у Дніпрі: що відомо про розробку

Читайте по-русски
Щоб захистити себе і персонал, анестезіолог Володимир Рожко вивчав досвід європейських колег

Маски для пірнання перероблюють під захист для медиків. Такими розробками зайнялися волонтери Дніпра, щоб убезпечити медиків, які контактують із хворими на коронавірус. Досвід запозичили в італійців, яким теж бракувало засобів надійного захисту персоналу лікарень. Креслення та інструкції знайшли в інтернеті і вже виготовили першу сотню масок. Усе бачила кореспондентка "5-го" Наталія Світлова.

Ця маска, яку приміряє медсестра реанімаційного відділення дніпровської лікарні, – адаптований елемент спорядження для одного з видів пірнання – снорклінгу. Вона герметично захищає очі та не пітніє. Але у ній замість трубки для пірнання – фільтри.

"Маска легко обробляється спиртом, хлоргексидином, чим завгодно, її можна замочити на годину в відрі, нічого з нею не станеться. Єдина змінна деталь – це фільтри, вони одноразові. І дуже щільно повинен сидіти ось цей адаптер, тут повинна бути забезпечена герметичність, щоб не було підсмоктування повітря", – пояснив завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Володимир Рожко.

До носіння такої маски звикла за годину, ділиться досвідом медсестра Ганна Арах.

"Я сподіваюся, що ця маска захистить мене на 100%", – каже жінка.

Щоб захистити себе і персонал під час роботи з інфікованими на COVID-19 пацієнтами, анестезіолог Володимир Рожко вивчав досвід європейських колег.

"Захист потопаючих – справа рук самих потопаючих. Це те той принцип, який рухає нами, тому що всі, хто працює на відстані менше метра, всі незахищені. Це відстань 30 см від ротової порожнини пацієнтів. Ну не кожен зважитися на таке і не кожного змусиш", – зауважує лікар.

Досвід використання такої маски для медичних потреб вивчили волонтери дніпропетровської медичної академії. За тією самою технологією виготовили більше сотні адаптерів для масок і перетворили їх на засіб захисту. Волонтери залучають спонсорів і шукають майстрів, які могли б за схемами на 3D принтері друкувати адаптери.

"Хтось допомагає нам передавати маски з магазинів, власники магазинів, які передають їх за собівартістю. Частина – благодійні фонди нам допомагають, частково ми це робимо за свій кошт. Раз назвалися груздями – лізь в кузовок", – вважає доцент кафедри патологічної анатомії і судової медицини Дніпропетровської медичної академії Олександр Бондаренко.

Інформація про допомогу волонтерам є на сайті медичної академії. Також там розміщені замовлення від лікарень, які потребують засобів захисту для персоналу. Щоб отримати адаптовані маски, заявки залишили більше десятка медичних закладів області.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн" – уроки для 7 класу
Наступний матеріал
Головний бюджет країни з "дірою" в 300 млрд: як коментують новий кошторис народні обранці
Loading...

#Стрижусявдома: в Україні запустили челендж на підтримку лікарів, що борються з коронавірусом

В РФ люди не довіряють цифрам щодо хворих на коронавірус – російський дисидент

Ночівлі в лікарнях, відсутність костюмів та потрібних стандартів – лікарка про роботу медиків під час епідемії

У Києві заборонили ходити без маски навіть біля будинків

Зеленський не контролює своє оточення та ситуацію в Україні – "СтопРеванш"

У березні середні ціни на медичні маски зросли більш ніж у 10 разів