Черга за інсуліном, Тальне
Черга за інсуліном, Тальне 5 канал

Інсулінова криза на Черкащині: чому хворі займають чергу в аптеку вночі та як розв'язуватимуть проблему – сюжет

Читайте по-русски
Головний лікар пояснює: інсуліну не вистачає через недофінансування з боку держави

Займають чергу з півночі та годинами чекають на відкриття аптеки. У такій ситуації опинились люди, хворі на цукровий діабет у Тальному на Черкащині. Останні два місяці отримувати безкоштовний інсулін стає дедалі складніше. З трьохсот хворих ліків щомісяця вистачає лише половині. Інсулін отримує той, хто раніше встиг зайняти чергу біля аптеки. Яна Лимаренко продовжить.

Черга біля тальнівської районної аптеки почала збиратися ще опівночі. Так хворі на цукровий діабет чекають на безкоштовний інсулін. Зараз 7:00 ранку, а під дверима уже понад пів сотні людей.

У такому режимі хворі на цукровий діабет у Тальному живуть уже другий місяць. Хто буде перший у черзі – той отримає безплатний інсулін, кажуть у натовпі.

Валентина Гордієнко востаннє отримувала безплатний інсулін 2 місяці тому. Відтоді препарат доводилося купувати, за цей час витратила понад 2 тисячі гривень, та нині заощадження закінчилися. Біля аптеки жінка чатує від 4:00 ранку, у черзі – п'ятнадцята.

"У мене друга група інвалідності, я хвора, я стояти не можу, мене всю трясе. Це моє життя, якщо у мене немає інсуліну, мені треба брати простинь, іти на кладовище", – скаржиться хвора на цукровий діабет Валентина Гордієнко.

Ще до відкриття аптеки на три віконця зібралося близько сотні людей.

"Рецепти видаються на той інсулін, який нам потрібен, але гарантії того, що ми це отримаємо, немає. У мене рецепт на минулий місяць, не знаю, зможемо ми отримати чи ні", – каже Віталій Северталюк.

Рецепти хворі отримують у тальнівській районній лікарні. Головний лікар пояснює: інсуліну не вистачає через недофінансування з боку держави. Тож останні 2 місяці із 300 хворих на цукровий діабет безкоштовних ліків вистачало лише кожному другому.

"Кошти на інсуліни – потрібно було 2,5 мільйона, із них держава профінансувала 1 мільйон 300 тисяч. Свої обов'язки поклали на місцеве самоврядування, на місцеві ради, обов'язків поклали дуже багато на місцеве фінансування – теж не вистачає коштів", – пояснює головний лікар тальнівської районної лікарні Олег Солодько.

Розв'язувати питання із нестачею інсуліну місцеві чиновники узялися лише за 2 місяці. Гроші на препарат виділили з обласного та районного бюджетів, допомогла й місцева територіальна громада.

"Ми зі своєї сторони, нашої ОТГ, виділили оце буквально 170 тисяч на інсулін, до нового року питання з інсуліном закрито, проблем не буде", – наголосив голова Тальнівської ОТГ Василь Сінько.

Місцеві чиновники назбирали 1 мільйон 200 тисяч гривень. Цих грошей вистачить, щоб забезпечити хворих інсуліном до кінця року. Але діабетики побоюються, що у січні черги біля аптеки можуть з'явитися знову.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Як Зеленський дякував волонтерам та про що говорив на урочистостях з нагоди відзначення 28-ї річниці ЗСУ – відео
Наступний матеріал
Єрмак запропонував поміняти "представників ОРДЛО" у Мінських переговорах
Loading...

"Ховаються по кутках, щоб не помітили?": на комітет здоров'я нації прийшов соратник Богатирьової

Ковтонюк: Повернення фармацевтичних мафій буде під гаслом "захистимо національного виробника"

"Бошки відіб'ю" від ексрадника: Скалецька "чітко не почула" погроз у словах Чумака

"Починайте, бо бошки відіб'ю" – депутат від "Голосу" написала заяву на ексрадника Скалецької через погрози

Закони про незаконне збагачення та покарання за фальсифікацію ліків набули чинності – що передбачають

"Загрожує внутрішній безпеці країни": в Україні посилять покарання за фальсифікацію ліків