5 канал

Ідентифікація до 3 квітня: пенсіонери з Луганщини "взяли у облогу" "Ощадбанк"

Напередодні не встигли перетнути лінію розмежування до закриття КПВВ 500 людей і довелося їм ночувати хто де знайде

Ощадбанк зажадав терміново ідентифікувати особи усіх пенсіонерів, які мешкають на окупованих територіях, але отримують виплати від України – тож дисципліновані старенькі масово рушили в Станицю Луганську, до єдиного відділення Ощадбанку і буквально узяли його в облогу. Там, звісно, впоратися із такою навалою виявилися неспроможними, тож пенсіонерам доводиться ночувати і під банком, і на пункті пропуску – на КПВВ кілометрові черги, передає "5 канал".

Черги біля єдиного на Луганщині контрольно-пропускного пункту більшають з початку тижня. З українського боку щодня вони розтягуються майже на кілометр. У районній адміністрації пояснюють, повідомлення із банку надійшло усім пенсіонерам, які мешкають на окупованій території Луганщини. Виплати отримують у Станиці. Фінустанова закривається майже одночасно з КПВВ, тож додому встигають повернутися не всі.

"Склалася така ситуація, що вчора вночі залишалося 350 осіб, сьогодні вночі 500 чоловік, які не встигли пройти пункт пропуску", – каже голова Станично-Луганської районної адміністрації Юрій Золкін. Заступник начальника місцевого відділу ДСНС Юрій Апольков додає: "Ми розміщували в районному будинку культури… Зал був практично повний. І також 50 осіб розміщували на території пожежної частини, в пункті обігріву".

Щоб врегулювати ситуацію, з четверга, 16 березня, прикордонники працюють у посиленому режимі. "Збільшили кількість прикордонних нарядів, збільшили робочі місця, для перевірки документів. І нам вдалося оформляти близько 7 тисяч осіб. – це у понад два рази більше, ніж у звичайний день", – звітує начальник прес-служби Луганського прикордонного загону Руслан Грех.

Прикордонники кажуть, від штабу АТО отримали дозвіл подовжити роботу КПВВ на годину. За потреби, здійснюють пропуск до 19:30. Станом на п'ятницю, вклалися й у звичний час.

Та попри це, у Станиці знову залишаються люди.

Хто і чому – дивіться у сюжеті:

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Понад 6 годин "спілкування": як Насіров на допит до НАБУ з'їздив
Наступний матеріал
Питань більше, ніж відповідей: у НМІУ зник оригінал відзнаки "Смерть або Воля" – невідомо навіть коли
Loading...

Катакомби Другої світової війни та евакуація знімальної групи "5 каналу": ситуація у Станиці Луганській

"Не до святкувань": Як 19-річна безстрашна дівчина боронить Станицю Луганську від ворогів

"Чутно, як бойовики рубають дрова": бійці АТО під боком у ворога боронять Станицю Луганську

Терористи здійснили протягом доби 60 обстрілів сил АТО – штаб

Розтрощені будинки та нажахані люди: терористи гатили з танків по Авдіївці

Український воїн підірвався на розтяжці біля Кримського – штаб