Станиця-Луганська
Станиця-Луганська 5.ua

"Чутно, як бойовики рубають дрова": бійці АТО під боком у ворога боронять Станицю Луганську

Ворожі позиції з підконтрольною українськими армійцями територією розділяє лише Сіверський Донець

Єдине залізничне сполучення між Україною та окупованою частиною Луганської області нині проходить через станцію Кіндрашівська, неподалік Станиці Луганської – інші шляхи блоковані активістами, які виступають за припинення торгівлі з окупантами. І як на диво – тільки-но цей шлях став єдиним, через який прямують з "ЛНР" ешелони з вугіллям – як бойовики припинили обстріли. Про побут українських військових поруч – репортаж "5 каналу".

Кіндрашівська – єдина незаблокована ділянка залізниці, яка веде з окупованого Луганська до підконтрольної Києву України. За кілька десятків метрів звідси ешелони з вугіллям перетинають лінію зіткнення. Армійці упевнені, саме через це обстрілів тут не було майже місяць.

Щодоби через станцію проїжджають щонайменше 5 ешелонів з вугіллям. "Їм цей міст дорогий! Чим? Вони ж тут вугілля возять. Гроші заробляють", – ділиться міркуваннями військовослужбовець ЗСУ Віктор.

Найближча до залізниці позиція Збройних сил розташована на човновій станції у Станиці Луганській. Армійці торгівлю з окупантом не схвалюють. "Хтозна, що там може бути в тому вагоні. І тому виникає ризик, що там може бути диверсійні групи або різні нехороші люди", – розказує військовий Олександр.

Ворожі позиції з підконтрольною українськими армійцями територією розділяє лише Сіверський Донець. Вояка Віктор розповідає: "Ми бачимо кожен вечір як дим іде. Топлять, отоплюються, чутно, як рубають дрова. Вчора приїжджала машина вечором. Вчора приїхала і через півгодини поїхала".

Поки на Дінці трималася крига, через річку ворог ходив у розвідку. Під час однієї з ворожих вилазок крига не витримала, як кажуть армійці. Бойовикам довелося скупалися у крижаній воді.

Як це відбулося – дивіться у відео:

Попередній матеріал
До Авдіївки повернулося світло: як ремонтники від ранку і до темряви відновлювали ЛЕП
Наступний матеріал
До України прилетіли 25 канадських хірургів – оперуватимуть з півсотні бійців АТО
Loading...

На лінії зіткнення перебувають 37 тис. українських військових – Полторак

Записки з передової: Як бійці АТО влаштовують побут під обстрілами противника

"Готові до будь-яких провокацій": Бійці АТО розповіли про відносне затишшя на Світлодарській дузі