На Харківщині одразу 25 жінок підписали контракт із ЗСУ
На Харківщині одразу 25 жінок підписали контракт із ЗСУ 5 канал

Гендерний рекорд: на Харківщині одразу 25 жінок підписали контракт із ЗСУ

Читайте по-русски
Жінок у 17-ту бригаду почали набирати лише декілька місяців тому – після ухвалення закону про рівні права в армії

Гранатометниці, снайперки та розвідниці – за такими спеціальностями служитимуть у Збройних силах 25 жінок з Харківщини, які цього місяця уклали контракт з українською армією. У місцевому військкоматі переконують, що це гендерний рекорд. Заразом за контрактом зголосилися служити й 75 чоловіків. Усі поповнять бойові частини ЗСУ – після вишколу.

До військкомату 18-річна Маргарита Шовковникова прийшла із невеликою валізою: "Туш, помада, гігієнічна все одно. Ну і ці, для очей, тіні, забула вдома. Серветки вологі, звичайно, куди без них, і гумки, щоб волосся зібрати".

Маргарита підписала контракт зі Збройними силами України. Служитиме у 17-й танковій бригаді. Ще під час навчання у школі змагалася у стрільбі зі зброї, займалася боротьбою та боксом.

Тому, каже, відсіч ворогу може дати без вагань: "Медсестра, зв'язкова – це все не для мене. Мені це цікаво. Я приходжу сюди, мені пропонують: снайпером підеш? Я така: звичайно піду! Очі прямо загорілися. Так. Піду. Це ось моє. І все. Стріляти я вмію, в разі чого – влучу куди треба".

Жінок у 17-ту бригаду почали набирати лише декілька місяців тому. Після того як Верховна Рада ухвалила закон про рівні права в армії.

"Контрактник чоловічої статі може прийти, ти його запитуєш, куди хоче – "я не знаю". Жінки зазвичай чітко розуміють, що вони хочуть. Хочу на першу лінію, або на другу лінію... Не гірше, а іноді й краще справляються зі своїми обов'язками, ніж контрактники-чоловіки", – зізнається військовослужбовець Сергій Задорожній.

У харківському обласному військкоматі розповідають, що цього року встановили гендерний рекорд. У липні одразу 25 жінок зголосилися служити у війську. Це найбільший показник для області. Також контракт підписали 75 чоловіків. Загалом від початку року на військову службу пішли близько 1,2 тис. мешканців Харківщини.

"Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість осіб, які забажали підписати контракт зі Збройними силами, збільшилася на 30-35%. По-перше, забезпечується стабільна заробітна плата. Крім того, є надбавки залежно від роду військ", – звітує заступник військового комісара області Микола Шарий.

Усі контрактники пройдуть вишкіл та опанують обрані військові спеціальності. Потому вони служитимуть у підрозділах ЗСУ.

Оксана Нечепоренко, Вячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Уже 5 років без магазинів: Миколаїв зібрав гумдопомогу для мешканців Лебединського
Наступний матеріал
Танці заради порятунку: в Черкасах влаштували акцію зі збору коштів для безпритульних котиків

У передмісті Києва дівчина підірвалася на гранаті

У Запорізькій області чоловік підпалив жінку посеред вулиці – вона отримала 90% опіків тіла

"Недолугість щодо жінок можна списати на недосвідченість" – депутат про інцидент із Зеленським у Парижі

"Граблі Януковича": мережу обурило, що Зеленський назвав українок "туристичним брендом"

У маршрутці Києва до крові побили жінку, поки всі мовчки дивилися – відео

Кризовий центр "Дім Мама" у Вінниці опинився на межі закриття – причини