Три покоління армійців – одна родина: в Бердичеві мешкає справжня військова династія

Династія Бугайчуків 5 канал
Життя Збройним силам України присвятили син, невістка, дві онуки та зять військового пенсіонера

Кореспонденти "5 каналу" поспілкувались із членами родини в різних куточках України.

Одеса

Для 21-річної Анастасії Бугайчук служба в лавах ЗСУ – мрія дитинства. Після школи дівчина залишила Бердичів та вирушила до Одеси. У тамтешній військовій академії дівчатам виділили два місця на факультеті ракетно-артилерійського озброєння.

Зізнається: "Я пам'ятаю, ще не усвідомлювала, що це за спеціальність. Але військові боєприпаси і те, що це має бути цікаво, мене зацікавило. Думала, що буде легше. Але коли вступила, зрозуміла, що спеціальність не тільки складна, престижна, а й досить вимоглива і серйозна".

Під час навчання Анастасія перемогла в олімпіаді з англійської, яку проводив виш. Після складання додаткового іспиту їй запропонували поїхати до Великої Британії. Протягом року і трьох місяців дівчина навчалася в Королівській академії сухопутних військ. Їй довірили командувати спершу відділенням, а згодом – цілим взводом навчального закладу. У майбутньому курсантка мріє працювати не з паперами у штабі, а з особовим складом.

Династія Бугайчуків
Династія Бугайчуків5 канал

Впевнена: "Просто сказати, що я хочу стати першою жінкою-генералом або полковником – це безглуздо. Потрібно робити щось для того, заслуговувати той авторитет, повагу й набувати тієї компетентності, яких вимагає дана посада і звання".

Житомирська область, Бердичів

Катерина Пухальська – старша сестра Анастасії – працює у військкоматі Бердичева. До цього була прес-офіцером 26-ї артилерійської бригади. Зізнається: стати військовослужбовцем не мріяла, але вирішила взяти приклад із батьків.

Та після перебування у зоні бойових дій переконалася – обрала правильний шлях: "Не думаю, що жінки нині менш здатні на виконання поставлених завдань якісно, ніж чоловіки. Навпаки, в деяких моментах, мені здається, жінки більш гнучкі, хвацькі, швидкі".

Династія Бугайчуків
Династія Бугайчуків5 канал

Донецька область, Маріуполь

Вибором дочок пишається їхній батько. У В'ячеслава Бугайчука за плечима майже 30-річний досвід служби в армії. Нині він служить на сході.

Вважає: "Безумовно, у жінок є свої завдання, які вони успішно виконують тут в армії. І зиск із них, і всі привілеї їм такі ж, як і чоловікам. Показник – те, що у нас є жінки-полковники. Сподіваюся, що мої дочки теж дослужаться до такого звання".

Династія Бугайчуків
Династія Бугайчуків5 канал

У 2016-му до лав ЗСУ долучилася і дружина В'ячеслава – Світлана. Нині вона військовий медик. До підписання контракту зі Збройними силами працювала медсестрою у дитячій лікарні.

Згадує: "Тато в нас у 2015-му пішов за мобілізацією. І мені запропонував: не хочеш піти до нас у медроту? Я навіть не відмовлялась, одразу погодилась, і от я в медроті. Я люблю свій підрозділ, свою 56-ту бригаду, мені подобається тут служити!"

Династія Бугайчуків
Династія Бугайчуків5 канал

Житомирська область, Бердичів

Засновник династії військових – відставний майор Віталій Бугайчук – присвятив службі понад 25 років. Починав зі строкової, згодом закінчив декілька училищ та отримав фах військового хіміка. Далі служив у Латвії. Розповідає, коли у 2015-му син пішов в АТО, й сам хотів вирушити на схід. Але через вік йому відмовили. На той момент чоловіку вже виповнилося 70 років. Нині дід гордий успіхами онучок.

Віталій Бугайчук упевнений, що військову династію продовжить і правнучка Злата: "Злата, я думаю, буде військовий лікар. А Настя буде замміністра оборони. Бо вона наполеглива, змусить працювати кого завгодно".

Разом родина збирається рідко: у кожного свій графік. Нагода зустрітися є лише влітку. Усі спільно планують відпустку, щоб відпочити й поспілкуватися досхочу.

Юлія Сінєльнікова, Ольга Дунська, Олена Уланова, Віталій Сінєльніков, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Я прийшов – тебе нема": як кандидати у президенти здавали аналізи
Наступний матеріал
Перехоплене листування: кампанія Зеленського фінансувалася людьми Малофєєва і Суркова – розслідування ЗМІ
Loading...