Луганська ТЕС
Луганська ТЕС 5 канал

Енергетичний шантаж: чому едина в регіоні Луганська ТЕС залишилася без вугілля

Вартість електрики для жителів Луганщини збільшиться втричі, проте чиновники запевняють – населення цього не відчує

Росія заблокувала поставки вугілля головному енергопостачальнику Луганщини – ДТЕК "Луганській ТЕС". Енергетики зі Щастя змушені перейти на перероблення газу. Чи здорожчає від цього вартість світла? Докладніше – далі.

Опівдні вівторка Луганська ТЕС перейшла на перероблення газу. Бо в жовтні Росія заблокувала поставки вугілля до Щастя. З початком листопада тверде паливо на складах – скінчилося.

"Остання поставка вугілля на станцію була 10 жовтня. Це вугілля, яке доходило з квот, підтверджених на вересень-місяць. Російська Федерація відмовила в квотах на жовтень-місяць. Просто не виділяє вагони для навантаження і переміщення вугілля", – відзвітував директор теплоелектростанції Станіслав Волонтир.

Власником Луганської ТЕС є холдинг ДТЕК, який належить Рінату Ахметову. Вугілля на теплоелектростанцію постачали з підприємств компанії, що розташовані на окупованих територіях. Після рішення РНБО про припинення вантажоперевезень через лінію зіткнення – паливо почали возити з ростовської шахти "Обухівська", яка також є власністю ДТЕК.

"Я висловлю свою думку, що цей тиск спрямований на те, що в Ростовській області в кампанії ДТЕК є шахта "Обухівська". На мою думку, таким чином окупована влада, а також російська влада, планують "віджати" і шахту "Обухівську", щоб легалізувати вугілля, яке добуватимуть на окупованій території", – каже заступник голови Луганської обласної ВЦА Юрій Клименко.

Іншого залізничного шляху до Щастя, де розташована Луганська ТЕС, немає.

Чиновники розглядали автомобільний шлях поставки вугілля до Щастя. Але щоб привезти необхідних 3 тис. тонн на добу, щодня розбитою дорогою півтори сотні 20-тонних фур мали б долати шлях у 100 км. В обласній адміністрації кажуть, що це недоцільно.

І заспокоюють – компанія ДТЕК вже придбала понад 55 млн кубометрів газу. Їх вистачить на листопад. Вартість електрики збільшиться, але населення цього не відчує. Чиновники пояснюють: різницю в тарифі компенсуватиме держава.

"Ціна збільшиться з 1,6 грн до 5 грн, але мешканці Луганської області це не відчують. Це все ляже на кампанію ДТЕК. І різницю в тарифах…, на цьому тижні, 8-го числа буде засідання НКРЕКП, де буде затверджений тариф компенсації для компанії ДТЕК", – уточнює Клименко.

Натомість місцеві, окрім підвищення тарифів, побоюються, що Луганська ТЕС взагалі призупинить свою роботу. А в регіоні це – єдиний виробник світла. Від станції залежить наявність тепла і світла в оселях більш як 1 млн громадян.

Від початку війни Луганська ТЕС працює в автономному режимі. Обласна влада вже 4-й рік порушує питання повернення підприємства до єдиної енергосистеми України, щоб у разі потреби струм до регіону можна було постачати із сусідніх енергопідприємств. Іще одна пропозиція – прокласти до Щастя нову залізничну гілку. Проте хура і нині там.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві пройшов допрем'єрний показ очікуваної української стрічки "Дике Поле" – включення
Наступний матеріал
Заява Луценка про відставку: що це було і для чого – "БлогПост"

"ЕнергоНЕзалежність": Коли запрацює нова модель ринку електроенергії та як це вплине на роботу "Енергоатому"

Держрегуляторна служба не погодила постанову Кабміну про підвищення ціни на газ

Підвищення ціни на газ: як оформити субсидію

В Україні зростуть тарифи на опалення та гарячу воду – Рева

Газовий популізм: як Тимошенко знижуватиме тарифи на тепло – "БлогПост"

Підвищення ціни на газ: політичне чи економічне рішення уряду