Газ
Газ pixabay.com

Держрегуляторна служба не погодила постанову Кабміну про підвищення ціни на газ

  Ухвалення цієї постанови може призвести до монополізації ринку природного газу НАК "Нафтогаз України", кажуть у відомстві

  Державна регуляторна служба України не погодила проект постанови Кабінету Міністрів про підвищення ціни на газ для населення. Таке рішення від 26 жовтня опубліковане на сайті Державної регуляторної служби.

  У поясненні йдеться: "Прийняття проекту порядку у запропонованій редакції може призвести до монополізації ринку природного газу НАК "Нафтогаз України", невиконанню Україною її обов’язків за договором про заснування Енергетичного співтовариства".

  Так, у відомстві кажуть, що в постанові Кабміну відсутній аналіз регуляторного впливу на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту принципам регуляторної політики.

  Уряд мав вказати у документі цілі державного регулювання, очікувані результати від постанови, механізми і заходи, які забезпечать досягнення цілей тощо.

  Крім того, згідно із Законом про регуляторну політику, кожен проект має бути оприлюднений "з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань".

  Таким чином, Регуляторна служба дійшла висновку, що нова редакція постанови про підвищення цін на газ "не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу".

  Нагадаємо, від 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення України мали зрости на 23,5% замість потрібних 60%. Таким чином, згідно з постановою уряду, нова ціна на газ для населення становитиме 8550 грн за 1 тис. кубометрів (з ПДВ).

  Як інформував 5.UA, Президент України доручив уряду розширити програму субсидій у зв'язку з подорожчанням ціни на газ для населення з 1 листопада.

  Попередній матеріал
  Уперше в історії українського тенісу: Світоліна стала чемпіонкою Підсумкового турніру WTA
  Наступний матеріал
  На Дніпропетровщині під час руху загорівся автобус із пасажирами – фото