Едиповий тамарин
Едиповий тамарин 5 канал

Дитинча рідкісного едипового тамарина можна побачити в Харківському екопарку – відео

Читайте по-русски
Раніше цих приматів через їхній кумедний вигляд масово вивозили до Європи – як іграшки

Маленького едипового тамарина можна побачити в Харківському екопарку. Стіч народився кілька місяців тому. Мама оберігала його та нікому не показувала. Розгледіти дитинча могли лише зоологи.

Нині малий виходить разом із батьками.

Єдипові тамарини – це вид широконосих приматів, які вважаються одними з найменших мавп у світі. Дорослі особини важать близько пів кілограма. На голові мають розкішну білу чуприну, через яку їх ще називають тамаринами Ліста – на згадку про угорського композитора.

Раніше цих приматів через їхній кумедний вигляд масово вивозили до Європи – як іграшки. Нині цей вид мавп перебуває на межі зникнення – через знищення тропічних лісів. У Харківському екопарку пара тамаринів з'явилася рік тому.

"Як і всі діти, він хоче пізнавати світ, як і всі діти він, буває, не слухається. Буває таке, що він кудись поліз, а мама незадоволена. Мама йому відразу цвірінчить, розповідає, як йому слід поводитися, він повертається відразу ближче до батьків. Вони дуже люблять квіти, гілки, нектар, із задоволенням їдять солодкі фрукті. Але так само з великим задоволенням їдять жучків, черв'яків, в природі вони їдять жаб, змій, дрібних гризунів", – каже Олена Фомичева, зоологиня екопарку.

Як повідомляв 5.ua, у зоні, де досі зберігається паливо ядерних ракет на території Павлоградського хімзаводу на Дніпропетровщині, народилося бізоненя. Тварина ця примхлива, зазвичай не розмножується в неволі, однак на площах промислового підприємства почувається добре, і потомство дає регулярно.

Попередній матеріал
МВС просить Верховну Раду скоротити термін охорони виборчих дільниць
Наступний матеріал
Витікання нафти у воду, заклики Зеленського, дедлайни від Криклія: що заважає прибрати танкер Delfi
Loading...

У небі над Альпами пролетіла корова – відео

10 котів, які пошкодували, що зустрілися з ящіркою

Два тижні без їжі й води: як волонтери рятували котів із квартири померлої бабусі

Чоловік прокатався на гігантській акулі – відео

Ракетне паливо та дикі тварини: як на промзоні на Дніпропетровщині моніторять стан довкілля – сюжет

На Львівщині ведмеді проходять реабілітацію у притулку після вбивчих умов утримування – подробиці