5 канал

До жінок геріатичного пансіонату навідалися візажисти та перукарі: мешканки в захваті

Участь у проекті на волонтерських засадах узяли три десятки б'юті-фахівців

День краси для мешканок геріатичного пансіонату влаштували волонтери в Івано-Франківську. В закладі опікуються тяжкохворими жінками. Дбають не лише про стан здоров'я, а й влаштовують свята, щоб підняти настрій своїм підопічним. Цього разу робили зачіски та макіяж. Як працював мобільний б'юті-салон, бачили кореспонденти "5 каналу".

На один день їдальня пансіонату перетворилася на імпровізований салон краси. Над кожною жінкою тут чаклують візажист і перукар.

Олександра Борищак мешкає у пансіонаті 18 років, через недугу вимушена пересуватися у візку. Зазвичай робить собі макіяж сама. Сподівається, після зустрічі з візажистом навчитися чогось нового. У вмілих руках майстрів краси жінки бодай ненадовго забувають про свої негаразди.

"Батьки в мене – рано втратила. В 16 я вже була без батьків. Вийшла заміж, правда, життя не склалося. В мене син, він в інтернаті, він уже виріс, уже сам батько. Моєму онуку вже три місяці. Ну і сестра – в неї своя сім’я, так що я не могла в неї бути. І я їй сказала, щоб вона мене тут влаштувала", – ділиться мешканка пансіонату.

Участь у проекті на волонтерських засадах узяли три десятки візажистів і перукарів.

"Це такий фідбек класний. От ти бачиш оцей весь процес: як в них змінюються очі, радість, посмішка. І це дуже класно, це наповнює, це насправді надихає", – ділиться ініціаторка проекту Ілона Мурзова.

У пансіонаті мешкають 180 жінок. Більшість – літні. А сорок підопічних – молодь з інвалідністю. Для цих дівчат зустріч із перукарем та візажистом – не лише можливість навчитися чогось нового, а й додаткове спілкування, розповідає керівник закладу.

"Вже від вчорашнього дня дівчата готувалися, думали, в якій кофтинці сьогодні прийдуть на сеанс макіяжу чи перукарства. Нові люди приходять, нове спілкування, нові друзі, нова інформація, це просто щось нове в житті", – пояснює директор пансіонату Віталій Яворський.

Кожна відвідувачка імпровізованого бьюті-салону отримала світлину на згадку про день краси. А волонтери вже міркують про наступне свято, до якого зможуть долучитися ще більше мешканок пансіонату.

Ольга Рега, Сергій Попович, "5 канал"

Попередній матеріал
Під час обстрілу Чермалика ворог поцілив у дитсадок і житловий будинок – СЦКК
Наступний матеріал
Українська журналістка поставила на місце російську пропагандистку Скабєєву – відео

Які форми домашнього насильства віднині є злочином в Україні – пояснення кримінолога

За подружню зраду – кримінальна відповідальність: юрист пояснила, як це працює

У Києві правоохоронці виявили "масажний салон", де жінки надавали сексуальні послуги

Рідкісне захворювання: у Китаї дівчина перестала чути чоловічі голоси

"Набралися сміливості": на Прикарпатті громада Московського Патріархату приєдналася до ПЦУ

Перша парафія МП на Одещині приєдналася до ПЦУ – не обійшлося без провокацій