5 канал

Перепочити дорогою на фронт: подружжя пенсіонерів уславилося гостинністю до волонтерів

Кожного приїжджого Лучинські годують домашніми стравами – продукти купують на пенсію

Волонтерів не лише з України, а й із-за кордону приймає у себе вдома подружжя пенсіонерів на Полтавщині. Благодійники, які везуть допомогу бійцям на передову, зупиняються у подружжя, щоб перепочити та перекусити. Із гостинною родиною познайомилися і журналісти "5 каналу".

За добу в хаті Павла і Людмили Лучинських іноді буває зо два десятки волонтерів. Петро Залізний завітав до подружжя вперше: "Це ті люди, які не просто посвятили себе служінню тим, хто нас захищає. Це ті, які повністю віддали себе їм. Я вражений, у мене немає слів".

Гостям тут завжди раді, кожного годують домашніми стравами. Продукти для частування волонтерів подружжя купує на пенсію.

"Хлопці, ті що із Закарпаття, зі Львова – їм і відпочити треба. Вони ночують у нас, ми ж не обідніємо. А люди таке діло роблять. Боже, ми туди не їздимо, то хоч так допоможемо", – каже Людмила Лучинська.

Її чоловік згадує: "У 2015-16 роках були такі моменти, що ми ночами не спали, тижнями. Було таке, що Люда сидить, вареники ліпить, а очі закриті – спить, але ліпить. Стільки до нас приїздило. Навіть не скажу, заморювалися, але дзвонять і відмовити – як ти скажеш, що не можна?"

На стінах оселі – сотні світлин. На фото – волонтери, які гостювали у подружжя. Протягом кількох років страви, приготовані подружжям, скуштували не лише українські волонтери, а й десятки благодійників із-за кордону.

Волонтер Ірина Піскун дивується: "Ці люди – я не знаю, коли вони сплять. Ми приїжджали і о 5-й ранку, і о 2-й години ночі, і о 6-й ранку. Кожен раз питаю – коли ви спите? А вони завжди радісно нас всіх зустрічають. Це вражає в цих людях".

Пенсіонерів підтримують діти – дочка та син. А от серед односельців ініціативу подружжя схвалюють не всі.

"Як нас називають у селі? Придурками. Через те, що ми допомагаємо. Вони живуть одним днем. Ба, ні, їм по-барабану, іде війна чи ні. Їх ніхто не чіпає, вони не думають, що коли б ті прийшли сюди, то як би вони жили", – обурюється Павло.

Нині Лучинські мають друзів майже у кожному куточку країни. За свою гостинність подружжя вже отримало від вдячних волонтерів і воїнів чимало відзнак і подарунків.

"5 канал"

Попередній матеріал
Лікарям вдалося відновити серцебиття очільника Гданська – Дуда
Наступний матеріал
У Бразилії пішов "дощ" із павуків – відео
Loading...

5 млн за 5 секунд зйомок: Меган Маркл запропонували невелику роль у серіалі "Форс-мажори"

До українських захисників на передову вирушила колекція соборних військових ікон

Юний герой потребує вашої допомоги: 16-річний хлопець обпік 60% тіла, рятуючи дідуся

"Папір усе стерпить": у київському госпіталі волонтери започаткували арт-терапію для армійців

Резонансна ДТП у Полтаві: люди влаштували мітинг під прокуратурою – чого вимагають

У Полтаві помер підліток, збитий бізнес-вумен: містяни обурені бездіяльністю поліції