Школа в Чернівцях
Школа в Чернівцях 5 канал

День знань не для всіх: у Чернівцях навчання таки буде дистанційним – що кажуть батьки та чиновники

Читайте по-русски
На думку обранців, міська рада має право сама визначати, як діяти на місцях

У Чернівцях День знань відбудеться дистанційно – область у "червоній" COVID-зоні. А поліція порушила кримінальне провадження проти місцевих депутатів, котрі минулого тижня послабили карантинні обмеження. Докладніше від кореспондентів "5-го каналу".

Новий наплічник, форма та підручники – усе це буковинським школярам не знадобиться. Для навчання першачкові Віталію потрібен лише ноутбук.

Школи та садочки Чернівців щонайменше тиждень будуть зачинені. Дистанційне навчання батьків першокласників лякає.

"Це була важка весна. Ми довго звикали без спілкування, прогулянок. Лише послабили і знову до того повертатись? Ми не хочемо", – переконує мама першокласника Орися Коропатніцька.

"Дозволяється змінювати структуру навчального року відповідно до освітньої програми та навчального плану", – зазначила заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко.

Тим часом у школах змінюють графіки уроків та тривалість перерв, визначають окремі входи для різних вікових груп та встановлюють дезінфектори.

"Стрілочки мають допомагати дітям та дорослим – як пересуватись. Це маршрути. Вхід – зелені, вихід – червоні. У коридорах двосторонній рух, аби менше скупчень на перервах", – розповіла директорка Чернівецької школи № 24 Уляна Легусова.

Під час карантину батьків до школи не впускатимуть. Щоб уникнути скупчень у їдальні, у коридорах встановлюють додаткові буфети.

"Усі заклади у "червоній" зоні – їм заборонено відвідування здобувачами освіти. Наші основні умови на цей рік – безпечність, безперервність і змістовність освітнього процесу", – пояснила заступниця керівника міського управління освіти Олена Кузьміна.

Тим часом спалах коронавірусу в регіоні набирає обертів. Усього на Буковині зафіксували понад 10 тис. інфікувань. Медики фіксують збільшення кількості хворих на коронавірус і серед дітей.

"В області зареєстроване зростання захворюваності майже у три рази. За останні два тижні в області захворіло понад 25% від усіх хворих за весь час епідемії", – повідомив лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Юрій Падурару.

Окрім Чернівців, у "червоній" зоні опинились ще п'ять районів області. Тут від минулого понеділка мали припинити роботу непродуктові крамниці, кафе та ресторани, заклади освіти та культури. Утім міська рада пішла назустріч громаді і послабила обмеження. У відповідь – проти місцевих депутатів Нацполіція відкрила кримінальне провадження за порушення правил запобігання протидії захворюванням.

"Наша позиція – карантин не має бути вибірковим, бо він ударив по малому та середньому бізнесу, які найбільше платять. Міська рада недоотримала понад 120 млн грн", – заявив керівник фракції "ЄС" у Чернівецькій міській раді Василь Максимюк.

На думку обранців, міська рада має право сама визначати, як діяти на місцях.

"Вважаю, це неправильно і неприйнятно. Як можна відкривати кримінальну справу за те, щоб діти ходили в садочки, у школу, або щоб їздив громадський транспорт", – наголосив секретар Чернівецької міської ради Василь Продан.

За чиїм розпорядженням та чому розпочали розслідування проти міських депутатів, у поліції поки що не коментують.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

Попередній матеріал
На Житомирщині невідомі намагалися підірвати потяг із десятками тонн пального
Наступний матеріал
24-й день протестів у Білорусі: страйкують студенти та робітники – трансляція
Loading...

Початок навчального року та результати вступної кампанії: пресбрифінг МОН

Як мотивувати дитину піти до школи – поради психолога

МОЗ рекомендує максимальну кількість уроків проводити на вулиці

У Києві біля станції метро "Вокзальна" утворилася черга із сотень людей – імовірна причина

COVID-19 і навчальний рік: у київській школі показали, як готуються до 1 вересня – включення

Як зробити безпечнішим навчання в школах під час пандемії COVID-19 – лікар-інфекціоніст