Учителька хімії пояснює нову тему десятикласникам. Від ноутбука не відходить, щоби всі добре чули. Відразу дає завдання й опитує школярів обох груп.
Поєднувати класне викладання і дистанційку вирішили у 19-тій школі Черкас. Цей клас розділений на дві групи на заняття англійської. Одна з учительок захворіла, тож на карантин відправили тільки половину учнів. Діти, які ходять до школи – такому нововведенню раді. Переконані, в аудиторії розповіді вчителя запам’ятовують краще.
"Вона зараз з нами, вона може до кожного підійти, з кожним поспілкуватись. Треба готуватись до ЗНО в першу чергу і ті пояснення, які дає вчитель у класі – вони є незамінними", - каже десятикласник Валентин Кудлай.
Знайшли переваги таких уроків і ті, хто на карантині. Діти кажуть, працюють на уроках так само, але вдома. Під час перерв - можна полежати чи перекусити. Наталія Ярославська на перерві любить слухати музику або виконує завдання з самостійних і контрольних.
"Вчителі нам створюють форми на гугл-диску, і ми їх опрацюємо, відповідаємо на них",- розповідає учениця.
Вчителька Юлія Грабова радіє: попри напівдистанційку, її пояснення нової теми чує весь клас. Хоча стверджує, їй тепер складніше, бо більше часу витрачає на контактування з усіма учнями та роботу на онлайн-дошці. Додатково адаптує програми уроків і завдання під новий формат. Присутність усіх дітей на уроці - під контролем.
"У нас є вайбер-групи, де ми пишемо – ти де, заходь на урок або у нас заведено так, що класний керівник, боронь боже, якщо хтось захворів, чи вимкнули світло, чи проблеми з інтернетом – у нас є шкільна група, де повідомляють, що такий-то, такий-то не може долучитися до уроку", - пояснила вчителька хімії.
У Черкаському департаменті освіти дозволяють учителям будь-які зручні та ефективні формати дистанційного викладання, бо вже на карантині майже пів сотні класів у 10-ти школах, ще один заклад зачинили повністю. Тим часом кількість хворих постійно зростає.
"Все залежить від креативності і професіоналізму того чи іншого педагога. Зараз закупимо ще засоби для впровадження цього дистанційного навчання, бо ноутбуків звісно не вистачає. Відразу потрібно близько 20 млн, щоб забезпечити все необхідне", - зазначив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов.
На забезпечення черкаських шкіл технікою для онлайн-уроків на сесії міськради виділили три мільйони гривень. Щомісяця місцеві депутати планують переглядати потреби та виділяти гроші додатково, щоби школи були готові до спалаху коронавірусу і - за потреби - змогли повністю перейти на дистанційне навчання.
Яна Лимаренко, В"ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал". Твій, український.