Собаки в ООС
Собаки в ООС 5 канал

"Буде другом, родиною і напарником": цуценята шукають партнерів по службі в зоні ООС

Читайте по-русски
Найважливіший критерій, за яким обиратимуть претендентів на посаду кінологів – любов до тварин

Рамусу та Рамзесу – чотири місяці і вони працюватимуть прикордонниками. Цуценята німецької вівчарки поки що не вміють виконувати команди, проте вже намагаються копіювати старших сородичів.

Поки цуценята – без партнерів по службі. Стати напарником цуценят можна після підписання контракту і проходження навчання в кінологічному центрі Донецького прикордонного загону. Але там зауважують, таке партнерство – назавжди.

"Один з наших песиків буде на постійній основі перебувати з вами поруч, буде частинкою вашої родини, буде вашим другом, буде вашим напарником. Ми запрошуємо громадян, але звичайно, перед тим, як прийти до нас на службу, треба замислитися, чи достатньо я люблю тварин, чи достатньо в мене терпіння їх виховувати", – каже пресофіцер Донецького прикордонного загону ДПСУ Валерія Карпиленко.Найважливіший критерій, за яким обиратимуть претендентів на посаду кінологів – любов до тварин.

"Кожна собака – вона має свій характер, свій темперамент, свою нервову систему. Військовослужбовець підлаштовується під собаку, вибирає правильний підхід до неї, дивиться за її поведінкою, який метод дресування більш властивий для її темпераменту", – розповідає старший інструктор служби кінологічного забезпечення Донецького прикордонного загону ДПСУ Юлія Савіцька. 

Робочий день кінолога-прикордонника Сергія та його напарниці, чотирирічної лабрадорки Делайт починається з тренувань на пошук предмета. Але собака вже має спеціалізацію – вміє знаходити зброю та вибухівку.

У донецькому прикордонному загоні Сергій із Делайт працюють два роки. Доглядають судна в маріупольському порту. Також разом працювали на контрольно-пропускних пунктах в'їзду-виїзду – оглядали транспорт і людей.

Собаки в ООС
Собаки в ООС5 канал

Прикордонники розповідають: пошукові собаки знаходять заборонені речі у будь-яких місцях, навіть під обшивкою автомобіля. Адже собачий ніс здатен відрізнити понад тисячу двісті запахів.

Нюх собаки у сто разів чутливіший, ніж у людини. Тож, навчені чотирилапі прикордонники здатні розшукати заборонений предмет у будь-якому місці, навіть якщо він ретельно захований.

Скільки собак працюють у службі – прикордонники тримають у секреті, але вони допомагають на всіх ділянках роботи захисників кордонів.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
Злочинці в погонах, або Хто покриває свавілля силовиків: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко
Наступний матеріал
Відкриття дитячих садочків: як працюватимуть, правила та умови – "На власні очі"
Loading...

Андрій Богдан сходив у зоопарк і вдарив козу

"Зайці ходять просто по садибі": як лісничі відновлюють флору та фауну на Донеччині

Пухнасте поповнення: рідкісних бенгальських тигренят уперше показали відвідувачам у бердянському зоопарку

Черкаський зоопарк відкрили для відвідувачів: як тварини пережили ізоляцію і як зустрічали людей

Вчені заявили про успішне тестування ймовірних вакцин від COVID-19 на мавпах – подробиці

Мін'юст продає собак: за борги власників чи неналежне утримання – дізнавалися журналісти "5-го"