Зоопарк
Зоопарк 5 канал

Черкаський зоопарк відкрили для відвідувачів: як тварини пережили ізоляцію і як зустрічали людей

Читайте по-русски
Звірі півтора місяці не бачили відвідувачів

В Україні відкрили зоопарки для відвідувачів. Півтора місяця звіринці були на карантині, а тварини перепочивали від постійної уваги. Як вони пережили ізоляцію і як реагують на появу людей у Черкаському зоопарку – розповідь кореспондентів "5 канал".

23-річний павіан Бонд закінченню карантину не радий. Відвідувачів зоопарку він не любить і поглядає на них завжди презирливо. Тільки но поїсть улюблені кульбабки – відразу піде ховатися в куток.

"Він досить такий характерний, якщо йому щось не подобається, він сідає угорі, відвертається, і тут хоч і ансамбль йому робіть – ніяких танців не побачите", – каже Ірина Артеменко, завідувач ветеринарного відділу.

Зоопарк півтора місяці був зачинений для відвідувачів. У цей час тварини відпочивали. А з відкриттям – деякі тварини почали депресувати.

"У нас є тамарини левоголові, самцю чомусь не дуже подобаються брюнетки. Не знаю чому так, от він бачить – він починає агресивно себе поводити", – говорить Ірина Артеменко, завідувач ветеринарного відділу.

За час карантину у тамаринів, лемурів та рисей з'явилися дитинчата. Тож, вони почали захищати своїх дітей.

"Починають кричати, стукати, звати, гукають. Ось були відвідувачі, вона, скажімо, негативно віднеслася до того, що до неї така пильна увага, вона гарчала, вела себе неспокійно, трішки навіть і агресивно", – говорить Лідія Осадча, завідувач відділу ссавців.

Також народилася малеча і у носух та козуль, але вони своїх дітей відвідувачам іще не показують

Карантинних обмежень не помітили птахи – у них нині сезон гніздування та висиджування яєць. Зайняті справами, на людей вони не реагують. А улюбленець відвідувачів – півторамісячний пугач, схожий на м'ячик з пуху.

"Апетит у нього нічогенький, я казала вже, що за один прийом їжу може з’їсти троє хом'ячків або мишей. Батьки його обігрівають, годують, самець приймає активну участь в цьому", – розповідає Оксана Коваль, завідувач відділу птахів.

А ось найбільші мешканці зоопарку – ведмеді Гута та Бурмак за відвідувачами сумували. але звикають до уваги гостей поступово.

"Ми за містом карантин, взагалі на самоізоляції повній, нарешті почали вибиратися в місто. Ми в парку ходимо, намагаємося в натовп не заходити", – каже Тетяна Кузьмічова, відвідувачка зоопарку.

"Ну, наприклад, що ось тут ось звірятка такі миленькі, мене мама вже з усіма перефоткала", – говорить ще одна відвідувачка.

Під час карантинної тиші тварин у зоопарку побільшало і не лише за рахунок новонароджених.

"З'явилися багато тварин, які не часто з’являлися у нас на території, це їжаки, дуже багато птахів, які прилетіли відчуваючи що у нас тут спокійно, відвідувачів немає", – розповідає Євген Ван, директор черкаського зоопарку.

У зоопарку нагадують – карантин не скасовано. Тож, попереджають про необхідність наявності масок та дотримання соціальної дистанції. Не лише між відвідувачами, а й з тваринами, які уже відвикли від людей.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Пандемія і духовне життя: як львів'яни відвідують храми у час карантину – сюжет
Наступний матеріал
Самогубство чи вбивство на замовлення: хто такий був нардеп Давиденко і в яких скандалах він фігурував
Loading...

Рік Зеленського та чи буде друга хвиля COVID-19: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

Радник Джонсона порушив карантин: в Британії назріває скандал – сюжет

Очікуваного зниження захворюваності на COVID-19 в Україні зараз немає – Степанов

У Тернопільському гарнізоні діагностували коронавірус у 8 військовослужбовців

ВООЗ визначила новий епіцентр пандемії COVID-19 – подробиці

У Києві за добу виявили 54 випадки COVID-19 – райони антилідери