Домінік Каммінгс
Домінік Каммінгс 5 канал

Радник Джонсона порушив карантин: в Британії назріває скандал – сюжет

Читайте по-русски
Домінік Каммінгс каже – у відставку не піде, бо не винен

Правила писані, але лише для простих людей. Головний радник прем'єра Бориса Джонсона порушив суворий карантин та поїхав до батьків за майже півтисячі кілометрів від дому. Як на це реагують лідируючі партії у Великій Британії – кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська знає.

Справжній скандал назріває між лейбористами, лібералами та консерваторами у Великій Британії. Усе через головного радника Бориса Джонсона, Домініка Каммінгса. Напередодні стало відомо, що іще місяць тому він порушив карантин. Хоча мав симптоми коронавірусу. Про це повідомила британська преса – видання "Ґардіан" і "Міррор". Радник прем'єра виїхав із Лондона у графство Дарем. Воно розташоване за 400 кілометрів від столиці.

Інцидент стався наприкінці березня. Тоді суворі обмеження діяли уже тиждень. Виходити і помешкання можна було лише за виняткових обставин. Але Каммінгса це не зупинило. Він поїхав до батьків, щоби ті доглянули його маленького сина, поки він сам хворіє, а мати на самоізоляції. Радник Джонсона нічого не коментує. На запитання журналістів, які підстерегли його біля власного будинку, каже – у відставку не піде, бо не винен.

"Очевидно, ні. Ви друзі, певно, так само праві, як із Брекзитом", – заявив Домінік Каммінгс.

Те, що Домінік Каммінгс нічого не порушив – твердить і офіс британського прем'єра. Навпаки, там кажуть: таке рішення – розумне, адже це гарантія безпеки його дитини.

"Прем'єр знав, що Каммінгс був хворий та що у країні були обмеження. Але він і сам був інфікований приблизно у той період. Я можу зі впевненістю вам сказати, що Борис Джонсон повністю підтримує свого радника", – сказав Грант Шеппс, голова транспортної системи Великої Британії.

А от Лейбористська та Ліберальна партії дотримуються іншої думки. Вони обурені такою поведінкою урядовця. Лейбористи, зокрема, вимагають провести розслідування у цій справі та направили листа на ім'я секретаря кабінету міністрів. А ліберали наполягають: якщо історія правдива – Каммінгс має піти у відставку.

"Згадаймо, що мільйони людей намагаються зробити все, що у їхніх силах, аби припинити поширення коронавірусу. Вони не мають змоги побачити своїх коханих, скасовують весілля, поховання найближчих родичів. І тому, якщо хтось з офісу прем'єра не дотримується елементарних правил – це серйозно. І якщо справді на офіційному рівні доведуть, що це було – Каммінгс має піти з посади подати у відставку. І якщо він сам не піде, то його має звільнити прем'єр Джонсон", – заявив Ед Дейві, депутат від ліберальної партії Великої Британії.

Незадоволені таким розвитком подій і британці. Вони переконані: політики такі ж люди, як і вони, тому повинні дотримуватися загально визначених правил.

"Думаю, закони одні для всіх. Я можу його зрозуміти, але цей вчинок аморальний. Це було неправильно", – кажуть люди.

І додають: "Всі люди в однакових умовах. Якщо вже і встановлювати стандарти, то і виконувати їх усім. Так буде правильно".

Домініка Каммінгса називають сірим кардиналом Бориса Джонсона і архітектором Брекзиту. Він розробив кампанію виходу Британії із Євросоюзу, яка стала успішною. Про цю історію зняли ігровий фільм під назвою "Брекзит". Роль Домініка Каммінгса зіграв відомий актор Бенедикт Камбербетч. Він здобув славу після детективного серіалу "Шерлок", знятого для телекомпанії BBC One.

Мирослава Танська, Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Кінця колони не видно: учасники акції "Стоп Реванш" рушили до будинку президента – включення
Наступний матеріал
Учасники акції відновили червоно-чорний прапор біля пам'ятного знаку герою Майдану Сергію Нігояну
Loading...

Протести у Гонконзі: поліція знову застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів

Фонд Порошенка відправив 25 тисяч продуктових наборів в усі регіони України

У Тернопільському гарнізоні діагностували коронавірус у 8 військовослужбовців

"Мрія" та "Руслани" проти COVID-19 – мінімум відпочинку, максимум завантаження – "Невигадані історії"

Коронавірус у світі: в Італії послаблюють карантин, а у Мексиці відкривають польові кухні для родичів хворих

Запуск громадського транспорту і відкриття зоопарку: як почався другий етап послаблення карантину в Києві