Гонконг
Гонконг Twitter

Протести у Гонконзі: поліція знову застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів

  Читайте по-русски
  Акції відновилися на тлі пандемії коронавірусу

  Сльзогінний газ проти демонстрантів знову застосувала поліція у Гонконзі. Тисячі людей виступають проти ухвалення закону, який дозволить Китаю задіяти у Гонконзі своїх силовиків в обхід місцевої влади, інформує DW.

  Протестувальники йшли через район Ваньчай та Козуей-Бей. Саме під час ходи поліція застосувала сльозогінний газ.

  Протести у Гонконзі відновилися на тлі пандемії. Влада заборонила людям збиратися у групи, більш як 8 людей. Саме у цей час почали розглядати закон щодо національної безпеки Гонконгу. Якщо його затвердять, це надасть Пекіну більше можливостей, щоб втручатися у справи колишньої британської колонії.

  І таким чином – позбавить людей жити в ідеї "Одна країна, дві системи". На захист Гонкнонгу вже виступила Велика Британія та Сполучені Штати. Однак, Китай попросив не втручатися у справи країни.

  "Ситуація у Гонконзі справді критична зараз. Ми переживаємо, що китайська Комуністична партія використає жахливий закон проти нас. Вони намагаються зруйнувати ідею – "Одна країна, дві системи". А це означає, що влада ігнорує мешканців Гонконгу", – заявив Лам Чеук-Тінг, продемократичний політик.

  Гонконг є окремим адміністративним регіоном у складі Китаю. Принцип "Одна країна – дві системи" було закріплено під час передачі 1997 року колишньої британської колонії КНР. Він гарантує населенню адміністративного регіону свободи, що не діють у материковому Китаї. Однак протестувальники в Гонконгу звинувачують уряд у Пекіні у дедалі більшому обмеженні гарантованих основних прав.

  Нагадаємо, на початку січня тисячі протестувальників влаштували акцію на території парку Чатер-Ґарден. Закликали владу провести виборчу реформу та оголосити бойкот керівній Комуністичній партії Китаю. У Гонконгу главу автономії призначає спеціальний виборчий комітет. І лише половину депутатів парламенту обирають шляхом народного голосування. Мітингарі обурені і вважають це втручанням Пекіна у внутрішні справи регіону. Антиурядові виступи у Гонконгу тривають близько року.

  Попередній матеріал
  Посол України в Німеччині гостро відповів на пропозиції припинити санкції проти Росії за окупацію Криму
  Наступний матеріал
  Росія відправляє українців з Криму боротися з українцями на Донбасі – Цимбалюк
  Loading...

  Заражена клітина виробляє тисячі нових частинок: вчені показали, як розмножується новий коронавірус

  Вибори в Гонконзі: опозиція забирає рекордні 90% місць

  Протести в Гонконзі: правоохоронці погрожують застосувати бойові набої