КПВВ Мар'їнка
КПВВ Мар'їнка dpsu.gov.ua

Бірюков пояснив, чому Луганщина і Донеччина підтримали Бойка попри 5 років війни

Читайте по-русски
Частина людей в Україні відверто хоче в Росію і назад в СРСР

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков розповів, чи здивували його результати голосування Донецької і Луганської області, де перше місце посів Юрій Бойко (43.96% у Луганській та 36,84% в Донецькій області).

"Ні, не здивували. Говорити про те, що Донецька і Луганська область відчувають особливий патріотизм і любов до України. Та ні. Мене вразили цифри не Донецької і Луганської областей. Мене вразили цифри Дніпропетровської області. Це область з успішним прикладом децентралізації, область, в якій команда очільника області побудувала десятки шкіл та садочків, басейнів, сотні кілометрів відремонтованих доріг, які не ремонтувалися ніколи, освітлення і так далі. І там все одно не підтримали чинну владу. Оце ті загадки, які для соціологів стали відкриттям. І саме тому нині трохи коригуватимуть стратегію передвиборчої кампанії. Тому що до такого ігнорування реальних результатів от, напевно, були трохи неготові", – сказав Бірюков. (Ред. – як відомо, у Дніпропетровській області 45,34% віддали свої голоси за Зеленського, за Порошенка проголосували 8,32%, і за Тимошенко – 8,52%.)

На запитання ведучої, чому попри роботу військово-цивільних адміністрацій на Луганщині й Донеччині та попри те, що українські військові дуже багато і нині, і на початку воєнних дій на Донбасі допомагають місцевим, чому це зрештою, не спрацювали і чому там підтримали Юрія Бойка, Бірюков сказав: "Бували випадки, коли місцеві жителі з радістю брали продукти від військових, а через півгодини дзвонили на ту сторону і розповідали про підрозділи. І зараз це так, і періодично контррозвідка їх відловлює. Для мене це не сюрприз. Це прифронтова територія, там дуже багато зв'язків з тією стороною, вони постійно спілкуються, там є традиція, за кого голосувати, там є свій власний світ. Хоча там є село Очеретяне, наприклад, це дуже недалеко до Донецького аеропорту. Там кілька місяців тому вперше за десятиліття зробили дорогу, освітлення. І село проголосувало за чинну владу. Тому там є різні люди. І взагалі люди різні".

На запитання, як голосуватимуть люди в цих регіонах через 5 років, Бірюков сказав: "Я не даремно згадав Дніпропетровську область. Дивлячись на це, тепер вже тяжко щось прогнозувати. От серйозно. Тому говорити, що ми можемо робити якісь висновки за результатами цих виборів, дуже складно. Частина людей відверто хоче в Росію. І хоче в СРСР. І причому більша частина таких людей за СРСР або були маленькими, або ще не народилися. Я реально бачив молодь, яка з ностальгією згадує СРСР. А що вони можуть знати про Радянський Союз? Це вплив телевізора, вибачте, "Сватів" і всього того гумору, який діє не на мозок, а на спинний мозок чи ще на щось. Це вплив одурманювання".

Попередній матеріал
"Пускають у хід усе, що в них є": окупанти продовжують обстрілювати позиції військових на Донеччині
Наступний матеріал
Робот-бариста, аналогів якому ще немає в Європі, з'явився в одній з кав'ярень Дніпра
Loading...