Сортування сміття у мешканців Зимної Води
Сортування сміття у мешканців Зимної Води 5 канал

"Безкоштовний екобус". як мешканців Зимної Води залучили до сортування сміття

Читайте по-русски
Активісти сподіваються: скоро екопроект пошириться на всю Львівщину, а потім і на всю Україну

Мешканці селища Зимна Вода на Львівщині вирішили гуртом сортувати відходи. Запропонував ідею місцевий активіст. Пластик, скло і папір перебирають у різнокольорові пакети, їх двічі на місяць забирає екобус та везе на переробку. Більше у сюжеті.

Оксана Маньковська разом із сім'єю першими долучилися до екоініціативи. Жінка демонструє, як легко та швидко сортувати сміття на папір, пластик та скло. Для кожного виду відходів бере одноразовий пакет відповідного кольору.

За правилами сортування, пакет зі склом має бути заповнений на 80% , з пластиком та папером – повністю: "Це дуже легко, це не займає багато часу. Усе, що я збирала у великий кульок, за 5-10 хвилин я розсортовую по кульках. І це дуже екологічно чисто.

Двічі на місяць заповнені кольорові пакети безплатно збирає екобус. З нього сміття потрапляє на склад, там його ще раз пересортовують і віддають на переробку. Кошти, які отримують активісти, вкладають у розвиток села. Місцеві мешканці підтримують ініціативу із захопленням.

У Зимній Воді екопроект запровадив місцевий активіст Богдан Тріска. Щоб залучити до сортування більше людей, розмовляв із кожним особисто. За власні гроші купував пакети і пальне – сподівається, що проект окупиться.

"Із 3 тис. будинків долучилося близько 300-400 родин, які сортують вже сміття, але динаміка йде до зростання. Більше 60-70% сміття, яке народжується у нас вдома, його можна сортувати і віддавати на вторсировину. На даний момент ми не збираємо пластик, який не переробляється і батарейки ", – розповідає громадський активіст.

Ідею він перехопив у сусіднього населеного пункту. У Брюховичах 80% мешканців сортують сміття. Тамтешній ентузіаст Арсен Олійник технологію сортування запозичив в італійців, одразу після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.

"Там збирають органіку, ми не збираємо. Нема потреби. Бо ми працюємо на території, де є багато маєтків. І вони мають вигрібної ями. Розмір пакетів в нас більший, ніж там, бо ми рідше їздимо. У них раз в тиждень, у нас раз на два тижні. Але в них за це люди платять, а в нас безплатно", – пояснює Олійник.

Активісти сподіваються: скоро екопроект пошириться на всю Львівщину, а потім і на всю Україну. На своєму прикладі зимноводівці хочуть показати: берегти екологію не складно!

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Річниця створення помісної церкви: у Софії Київській проходить архієрейський Собор ПЦУ
Наступний матеріал
Обрання голови НАЗК вийшло на фінішну пряму