винахідники
винахідники 5 канал

Акваріум, яким керує риба, та робот-помічник: школярі-винахідники МАН презентували свої розроблення

Читайте по-русски
Дитячі інженерні витвори зможуть полегшити та покращити життя іншим

Нано-тест для діагностування раку підшлункової на ранніх стадіях, акваріум, яким керує риба, та робот-помічник, який допоможе хворим. У день дитячих винаходів школярі-винахідники Малої академії наук презентували розробки. З умільцями, які вірять, що їхні інженерні витвори зможуть полегшити та покращити життя іншим, поспілкувалася журналіст "5 каналу" Катерина Ментус.

Це Станіслав, і у свої 16 років він вже розробив установку для автомобіля-гібрида. Запевняє: завдяки його пристрою машина зможе проїхати наполовину більше.

"Будемо використовувати елементи Пельтьє і дана енергія буде рекуперована з теплової в електричну", – каже винахідник Станіслав Скоробогатов.

Станіслав намагається пояснити елементарні для нього речі простими словами. Суть ідеї: встановити на колеса та турбіну автівки спеціальні прилади, які перетворюватимуть теплову енергію на електричну.

"Якщо вона могла проїхати тільки 20 км на своїй батареї, то зараз вона зможе проїхати 30 км з моєю установкою", – показує Станіслав.

Установку розробляли майже 3 роки, вона коштує 25 тисяч гривень. За словами Станіслава, інвестиції окупляться менш ніж за півтора року.

До дня дитячих винаходів свої роботи презентували й юні вундеркінди з Малої академії наук. Тут окуляри, які рахують калорії у страві, й мініхолодильник, який охолоджує напої без електричної енергії, а також розумний бокс, який може сам замовити доставку їжі.

винахідники
винахідники5 канал

Це Сергій. І він розробив окуляри з вбудованою камерою. Пристрій рахує поживні речовини в їжі – кількість калорій на 100 грамів.

"Коли користувач натискає збоку сенсорну кнопку, для початку виводиться вся інформація, коли користувач 2 рази натискає, то камера робить фотографію їжі, що знаходиться перед користувачем і в реальному часі нейронна мережа розпізнає всю цю страву і виводить усю інформацію на лінзу", – розповідає винахідник Сергій Лисін.

А розробка Діани Богатир не лише збереже час, а й сили. Її прилад кріпиться до холодильника і самостійно контролює запас продуктів.

Якщо харчі закінчуються, прилад сигналізує через мобільний додаток господарю та пропонує перелік магазинів, де можна замовити їх доставку. Авторка пристрою – Діана Богатир – одна з п'яти юних розробників, які наступного року представлять свої винаходи у Кремнієвій долині.

Катерина Ментус, Руслан Альмухамедов, Олексій Сопільняк, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандал на льодовій арені: як бюрократичні перепони можуть закрити олімпійську ковзанку в Одесі
Наступний матеріал
На Черкащині двоє зловмисників побили та намагалися викрасти місцевого підприємця
Loading...

Виявлення онкології та боротьба зі сміттям: за які винаходи українські студенти здобули нагороди в Бразилії

Трансплантація органів і рукавички, що "говорять": винаходи українців, про які чули не всі

Із солоної води – питна, з пінопласту – клей: у Києві стартував фестиваль інноваційних проєктів Sikorsky Challenge – відео

Розумний клімат-контроль: як школярка отримала грант у пів мільйона на розроблення свого винаходу

Папір з опалого листя: український студент готує перше виробництво до старту

"Лежачі" велосипеди і хендбайки: як ветеран АТО започаткував унікальну майстерню