ДБР, обшуки в Одеській міськраді
ДБР, обшуки в Одеській міськраді Державне бюро розслідувань (ДБР)

"Афера по-одеськи": міська влада закупила безкоштовних підручників на 13 млн гривень – ДБР

Читайте по-русски
Загалом правоохоронці провели 16 обшуків у помешканнях та за місцем роботи фігурантів справи

Слідчі Державного бюро розслідувань провели низку обшуків в Одеській міськраді – розслідують справу щодо масштабної закупівлі онлайн-підручників, які до цього перебували у вільному доступі. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Як стало відомо, за безкоштовні підручники одеська влада заплатила щонайменше 13 мільйонів гривень.

"За попередньою інформацією, 18 червня 2018 року посадові особи Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради на підставі недостовірних даних оголосили та провели тендер на закупівлю онлайн-підручників. За його результатами з приватним підприємством було укладено договір і проведена оплата послуг із доступу до підручників на суму 13 млн грн", – зазначається в повідомленні.

Зауважимо, що приватна фірма, яка перемогла в тендері, за 13 млн гривень "надала доступ" до ресурсу з підручниками, які вже перебували у вільному доступі на сайті Міністерства освіти України.

Наступного, 2019-го року, посадовці Одеської міськради повторно внесли "завідомо недостовірні відомості щодо ефективності реалізації вказаної програми та внесли відповідні зміни до Міської цільової програми підтримки інвестиційної діяльності на території міста Одеси на 2019-2021 роки з питань потреби фінансування вказаних заходів".

Слідчі встановили: до участі в тендерах залучали заздалегідь узгоджених учасників, аби ті штучно завищували вартість послуг. Згодом бюджетні кошти перераховували на рахунки певних фірм, вони переводились у готівку та розподілялися між усіма учасниками схеми.

Загалом правоохоронці провели 16 обшуків у помешканнях та за місцем роботи посадовців, які можуть бути причетні до закупівлі підручників.

ДБР, обшуки в Одеській міськраді
/
ДБР, обшуки в Одеській міськраді
ДБР, обшуки в Одеській міськраді
/
ДБР, обшуки в Одеській міськраді

Попередня кваліфікація події – ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Зловмисникам загрожує ув'язнення строком від 3 до 6 років.

Попередній матеріал
Міноборони вперше за 5 років купить паливо у компанії Коломойського – за найвищою ціною
Наступний матеріал
Майже $50 млн збитків за день отримала "Укрнафта", реалізувавши нафту підприємствам Коломойського – експерт
Loading...