Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Фото: Vladyslav Sodel (Влад Содель)

Майже $50 млн збитків за день отримала "Укрнафта", реалізувавши нафту підприємствам Коломойського – експерт

  Читайте по-русски
  Експерт нагадав, що в першому кварталі її збиток від операційної діяльності становив 1,15 млрд грн

  "Укрнафта" за один день – 17 червня – втратила 1,3 млрд грн ($49 млн), реалізувавши 260 тисяч тонн нафти за ціною $18/барель, при тому що у світі ціни на нафту були в два рази вищі. Про це написав у Facebook директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн.

  "А хто набув? Ігор Коломойський – одноосібний покупець. Хоча, за великим рахунком, він і продавець, так як контролює "Укрнафту" з 2003 року. Хто програв? Держава в особі НАК "Нафтогаз України", власник 50% акцій "Укрнафти". Він стоїть весь час осторонь і спостерігає", – заявив експерт.

  Куюн закликав усунути Олега Геза з посади голови "Укрнафти". За його словами, якби менеджмент "Укрнафти" працював в інтересах усіх акціонерів, то мав би скасувати аукціон і дочекатися ринкових цін.

  Таким чином "Укрнафта" накопичує збитки. Експерт нагадав, що в першому кварталі її збиток від операційної діяльності становив 1,15 млрд грн.

  "Все, що видобувається та виробляється "Укрнафтою", йде "Привату". І якщо нафті йти нікуди, то природний газ без тендерів йде на компанію "Юнайтед Енерджі", а потім на "Центренерго" (теж, до речі, держкомпанія, але під управлінням Коломойського), а зріджений газ на 90% йде "лавці" "Карпатинафтатрейд" за цінами, нижче ринку", – написав експерт.

  Як пише видання "НВ", в "Укрнафті" при цьому відзначили, що компанія позбавлена можливості самостійно встановлювати ціни на нафту та конденсат власного видобутку. Аукціони проводяться у відповідності з законом "Про нафту і газ" та постанови Кабміну № 570.

  "У відповідності зі встановленими законодавством обмеженнями, ПАТ "Укрнафта" зобов'язана щомісяця продавати нафту і конденсат власного видобутку на біржових аукціонах. При цьому компанія не має відношення до формування стартових цін. Стартові ціни визначає виключно державний аукціонний комітет, що складається з представників Міненерго і, до недавнього часу, Мінекономрозвитку. Аукціонний комітет також визначає дати проведення аукціонів. Дата проведення аукціону – 17 червня 2020 року – була заздалегідь встановлена річним графіком на 2020 рік, затвердженою аукціонним комітетом", – йдеться в заяві компанії.

  У "Нафтогазі", якому належить 50%+1 акція "Укрнафти", заявили, що вже опублікували заяву з цього приводу на своєму сайті, і від додаткових пояснень відмовилися. У НАК лише звернули увагу на те, що механізм продажу сирої нафти і газового конденсату необхідно вдосконалити, і підкреслили, що закликали Кабмін це зробити.

  Нагадаємо, компанія "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод олігарха Ігоря Коломойського) у вівторок, 23 червня, підписала з Міністерством оборони України контракт на поставку 3,55 тис. тонн авіаційного палива.

  Попередній матеріал
  "Афера по-одеськи": міська влада закупила безкоштовних підручників на 13 млн гривень – ДБР
  Наступний матеріал
  На Донбасі окупанти двічі відкривали вогонь по позиціях українських військових
  Loading...