Клапани для апаратів штучної вентиляції легень, каркаси для противірусних масок та захисні екрани почали виробляти дизайнери в Луцьку. Ідею запозичили в закордонних колег. На 3D-принтері виготовили перші зразки необхідних запчастин для медичного обладнання й готові їх постачати до лікарень безплатно, повідомляє "5 канал".
Керівник студії 3D-дизайну Павло Цапюк демонструє захисний щит із пластику, який він виготовив разом із колегами.
"Ця штука використовується як маска, щоб захистити не тільки обличчя, а повністю слизові оболонки очей, через які вірус без проблем може потрапляти в тіло", – каже Павло Цапюк.
Ці пластикові рамки луцькі волонтери назвали "маск-фреймами". Нехитрий виріб із пластику та гумки дає змогу закріпити хустинку, паперові серветки чи інший матеріал на обличчі й захистити його. На 3D-принтері вже надрукували кілька сотень таких.
Дизайнери взялися також за моделювання перехідників для апаратів штучної вентиляції легень. Це розподілювачі повітря, які вже почали використовувати в країнах, де масово хворіють на коронавірус.
"Розподільник на 3-х людей, який можна під'єднати до одного апарату ШВЛ і подавати кисень 3 людям одночасно. Ми знаходимо ідеї в інтернеті, інколи їх створюємо. Нам кожна лікарня надсилає розміри, і я вже адаптовую ці розподілювачі спеціально під їхні розміри, під їхні апарати", – розповідає Юрій Лук'янчук, 3D-дизайнер.
Нині ці перехідники тестують. Якщо вони підійдуть – друкуватимуть їх на 3D-принтері в необхідній кількості. Поки ж луцькі медики зацікавилися захисними щитами для персоналу.
"Це переважно для реанімації, але можуть бути використані персоналом під час надання допомоги і всім хворим. Персонал використовує, після цього проводить дезінфекцію. Тобто, по 2 комплекти на людину", – розповідає Руслан Морочковський, директор Волинської обласної інфекційної лікарні.
Щоби утілити задумане в життя і почати тиражувати прилади, волонтери закликають спонсорів допомогти. Масове виробництво 3D-захисту й обладнання – задоволення не з дешевих, але нижче за ціною від його закордонних аналогів.
Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"