Карантин у Канаді
Карантин у Канаді 5 канал

COVID-19 в Оттаві: надзвичайний стан продовжили до 30 червня – включення

Читайте по-русски
В перший тиждень карантину в Канаді було дуже багато хаосу

У столиці Канади, Оттаві щонайменше до 30 червня продовжили надзвичайний стан. Саме у такому режимі працюватимуть усі екстрені служби. Магазини та заклади, що не мають життєво важливого значення, зачинені або ж працюють онлайн. Зараз у Канаді зафіксовано понад 16,5 тис. інфікованих коронавірусом. Із них понад 3,5 тис. одужали. Померлих – 323. Ексклюзивно з "5 каналом" подробицями поділилася українка Наталія Чабанюк, що мешкає в Оттаві.

Просто сидіти вдома людям виявилося нелегко, розповідає Наталія Чабанюк, українка, що мешкає у Канаді.

В перший тиждень, коли було оголошено, що школи закриють, було дуже багато хаосу. Магазини спустошувалися, були великі черги, туалетний папір зникав. Макаронні вироби, чіпси зникали, люди не розуміли взагалі, що відбувається.

Все починає трошки нормалізуватися. Але кожного дня з'являються якісь нові оголошення. Заборонили бути в парках. Тепер через парк можна тільки пройти, але не можна в ньому перебувати.

У Канаді зараз існує допомога по безробіттю, і ще створили фонд допомоги у такий надзвичайний час.

Є допомога для людей, які не можуть працювати через те, що в них маленькі діти вдома, є допомога для людей, яких закрили. Так само дозволили менше сплачувати за ренту, менше сплачувати іпотеку, менше сплачувати або переносити на інший місяць платежі за кредитні карти.

У великих магазинах є зони розмежування, де накреслено на підлозі, де можна стояти, де стоїть наступна людина. Коли заходиш в магазин, вже протирають візочки, слідкують щоб між людьми було два метри. Носіння масок і носіння рукавичок не є обов'язковим, за тим ніхто не дивиться. В нас масок навіть немає. Я бачу працівники, люди, які працюють в лікарнях, вони пишуть, що будь ласка не крадіть маски лікарень, каже жінка.

Транспорт працює, в магазинах і так само в публічному транспорті таке велике скло, ставлять перед касою, перед людиною. Платити просять карткою і сканують її прямо через це скло.

В магазинах небагато людей. В перший тиждень так, в перший тиждень будо дуже багато. Дуже багато купили морозильні камери. Було таке враження, що буде комендантська година і що закриють взагалі все.

Всі магазини зараз оголосили годину тільки для старших людей. Наприклад, там з 8:00 до 9:00 ранку вони запускають тільки людей похилого віку. Або людей, які знаходяться в зоні ризику.

Ціна на бензин впала просто катастрофічно. І цим користуються дуже сильно, тому що кажуть,  як тільки карантин знімуть, то підніметься.

Якщо людина ніде не подорожувала і хвора – їй кажуть залишатися вдома. Якщо вона подорожувала і хвора – тоді просять прийти на тест.

Загальна думка існує, що карантин треба було почати раніше, що раніше треба було почати все закривати. В Канаді є політична коректність, вони дуже довго дивляться і дуже довго зважають, якщо ми закриємо всі бари і ресторани – чи раптом люди не збунтуються і не почнуть кричати – "ви не маєте права, це наше право ходити в бар", розповідає українка.

Карантин був введений через те, що насправді, на жаль, ми знаємо те, що відбулося в Італії, що якщо раптом всі заховріють, не буде місця в лікарнях лікувати всіх, додала жінка.

Нагадаємо, 104-річна жінка з Італії стала найстаршою людиною в світі, яка подолала коронавірус.

Попередній матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на 7 квітня
Наступний матеріал
"Реальна небезпека – це південь": Клімкін назвав наступну після Донбасу ціль Путіна в Україні
Loading...

Найстарішою людиною у світі, яка видужала від коронавірусу, стала 104-річна італійка

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на 7 квітня

У Рівному перша смерть від коронавірусу – померла працівниця дитячої бібліотеки

На Миколаївщині досі не зафіксовано жодного випадку коронавірусу: МОЗ досліджуватиме цей феномен

В Україні планують відкрити мобільні пункти тестування на коронавірус

За невикористання – штраф: в Україні запустили мобільний додаток для контролю самоізоляції та обсервації