Служба у церкві
Служба у церкві 5 канал

Літургія онлайн: як українці відзначають Благовіщення – сюжет

Читайте по-русски
Тисячі людей спостерігають за перебігом богослужіння з домівок

Православні та греко-католики України сьогодні святкують Благовіщення. За віруваннями, у цей день архангел Гавриїл повідомив Діві Марії звістку, що вона стане матір'ю. Святкові богослужіння по всій країні провели в рамках карантину. Як це відбувалося в київських храмах, розповість кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Ранкове богослужіння у Патріаршому соборі Воскресіння Христового греко-католицької церкви. У просторому приміщенні менш як десяток вірян. Між усіма – дистанція в декілька метрів.

За годину розпочинається служба в іншому київському храмі, яку проводить предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук. Тут уже вірян немає, але тисячі спостерігають за перебігом богослужіння за допомогою онлайн-трансляції.

"Головне, щоб у нас молитва була, щоб ми далі творили спільноту, і навіть у час випробувань, коли спільноту важко утворити фізично тут, у храмі, ми її духовно творимо. Наші вірні розуміють це, вони підтримують, що церква заохочує залишатися вдома", – каже Любомир Яворський, священник УГКЦ.

Трансляцію можна було побачити і з богослужіння в трапезній церкві Михайлівського Золотоверхого монастиря. Головний собор Православної церкви України зараз зачинений. Біля входу – інформація, як знизити ризик захворювання під час епідемії. До одного з таких кроків ПЦУ і спонукає своїх парафіян залишатися вдома.

"Блаженнійший Митрополит Епіфаній говорить, що Діві Марії архангел Гавриїл приніс цю благу звістку, коли вона перебувала вдома і читала Священне писання. Цим показується, що Господь, його воля може звершуватися у ваших домівках. Віряни вимушено мусять перебувати на карантині, але вони могли духовно тут бути присутніми і разом молитися", – говорить Михайло Омелян, диякон ПЦУ.

Без парафіян церква існувати не може, однак тепер саме священники закликають людей не йти до храму, а перечекати епідемію вдома. І зараз уже мало хто сумнівається, що цьогорічні квітневі релігійні свята віряни відзначатимуть на відстані – у своїх домівках.

Представники церков кажуть: за нинішньої епідеміологічної ситуації найголовніше для них – збереження здоров'я вірян.

"Ми можемо пережити ці свята і ми переживемо їх якнайкраще у своїх домашніх церквах, у нашій великій спільноті греко-католицької церкви і цілої спільноти християнської церкви", – каже Любомир Яворський.

"Богослужіння в нашій церкві будуть відбуватися, але з приводу того, чи зможуть бути віряни і які практичні настанови, то буде рішення Священного синоду", – говорить Михайло Омелян.

На період Великодніх свят у Міністерстві охорони здоров'я передбачали можливий пік захворювання на коронавірус в Україні. Через це представники більшості українських конфесій звернулися до своїх парафіян із закликом утриматися від візитів до церков на цей період.

Петро Троць, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Реальна небезпека – це південь": Клімкін назвав наступну після Донбасу ціль Путіна в Україні
Наступний матеріал
Стрілянина на Вінниччині: що відомо про стан спецпризначинців, які постраждали під час штурму
Loading...

COVID-19 в Оттаві: надзвичайний стан продовжили до 30 червня – включення

На Кіровоградщині понад 20 медиків захворіли на COVID-19 – подробиці

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на 7 квітня

"Не боротися з людьми, а захищати їх": депутат закликав Зеленського зменшити "карантинні" штрафи

У Криму продовжили карантин – подробиці

У Рівному перша смерть від коронавірусу – померла працівниця дитячої бібліотеки