В Луцьку закривають одну з найкращих спортшкіл України
В Луцьку закривають одну з найкращих спортшкіл України 5 канал

"30 років виховували чемпіонів": чому в Луцьку закривають одну з найкращих спортшкіл України

Рішення про ліквідацію спортшколи тренери та вихованці отримали "під ялинку", якраз на Новий рік. Куди тепер йти – ані спортсмени, ані тренери не знають

У Луцьку закривають спортивну школу, де навчаються понад 200 спортсменів і працюють 12 тренерів. Ліквідацію закладу, який перебуває на балансі райради, пояснюють відсутністю грошей на її утримання. Мовляв, після об'єднання сіл району в територіальні громади, кошти і бюджети вони забрали з собою. Тож фінансів, аби утримувати спортшколу – немає. Ситуацію вивчали кореспонденти "5 каналу".

Дмитро Шеремет виступає в одному з олімпійських видів спорту легкої атлетики – метанні списа. Зі Львова спеціально переїхав до Луцька, щоб тренуватися у Володимира Сахарука. На останніх чемпіонатах України він узяв "золото" і "срібло".

"Зараз готуємося до Чемпіонату світу, плануємо відбиратися та їхати за Україну виступати. Я не знаю, чи продовжиться моя кар'єра в Луцьку, тому що школа закривається і немає умов, де займатися. Це чи не єдині умови, де можна готуватися до змагань", – каже чемпіон Всеукраїнського турніру з легкоатлетичних метань.

Рішення Луцької районної ради про ліквідацію спортшколи тренери та їхні вихованці отримали "під ялинку", якраз на Новий рік. Куди тепер йти – ані спортсмени, ані тренери не знають.

"Спортивна школа, яка входить у десятку найкращих в Україні, нині вона закривається. У спортивній школі підготовлено за цей час призерів і чемпіонів України, учасників Олімпійських ігор", – розповідає тренер із легкої атлетики Анатолій Саган.

Понад 200 вихованців із Луцька, навколишніх сіл та інших районів області щодня ходять сюди на тренування. Спортшкола Луцького району – зараз єдина в області, де вже 30 років виховують чемпіонів з усіх видів легкої атлетики. Перебуває вона на балансі райради.

У райраді розводять руками. Пояснюють – усе через децентралізацію. Мовляв, після об'єднання сіл у територіальні громади, кошти і бюджети вони забрали з собою. Казна району збідніла зі 100 до 10 млн грн. Тож не знають, де брати понад 3,5 млн грн щороку на спортшколу.

"Ці об'єкти не є конче необхідними для громад, які утворилися. Вони бажають розвивати в себе на місці свою інфраструктуру. Є низка можливих варіантів. Перше, це переговори з містом Луцьком, щоб вони забрали у власність громади. І друге, часткове співфінансування з тими ОТГ, дітки яких там займаються", – пояснює голова Луцької РДА Тарас Яковлев.

У міській раді кажуть, нині розглядають можливість передачі спортивної школи на баланс Луцька. Тим часом тренерам уже надходять пропозиції від іноземних спортивних шкіл.

"Є запрошення в Чехію на роботу зі спортсменами. Я кажу: я не піду, я не зрадник. Я хочу виступати за Україну. Буду шукати до останнього, як кажуть, подиху, можливості, щоб залишитися тут", – наголошує Володимир Сахарук.

У райраді повідомили – на січень і лютий гроші на утримання спортшколи все-таки знайшли.

Олег Ткачук, "5 канал"

Як найшвидша людина світу відсвяткувала перший забіг у невагомості – ФОТО

Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості

Попередній матеріал
День Соборності в Києві: як містяни з'єднали два береги живими ланцюгом
Наступний матеріал
"Оскар-2019": оголошено повний список номінантів на премію
Loading...

Еліна Світоліна розповіла, хто її бойфренд – фото

Назвали найкращого спортсмена Європи у 2018 році

Кріштіану Роналду засудили до 2 років ув'язнення

Український футболіст потрапив у топ-5 престижного рейтингу воротарів Ліги чемпіонів

У снігові замети на байку: на Черкащині відгримів мотофестиваль "Замерзлі колеса"

Церковний конфлікт на Волині: як настоятель і селяни храм УПЦ МП ділили