У Луцьку закривають спортивну школу, де навчаються понад 200 спортсменів і працюють 12 тренерів. Ліквідацію закладу, який перебуває на балансі райради, пояснюють відсутністю грошей на її утримання. Мовляв, після об'єднання сіл району в територіальні громади, кошти і бюджети вони забрали з собою. Тож фінансів, аби утримувати спортшколу – немає. Ситуацію вивчали кореспонденти "5 каналу".
Дмитро Шеремет виступає в одному з олімпійських видів спорту легкої атлетики – метанні списа. Зі Львова спеціально переїхав до Луцька, щоб тренуватися у Володимира Сахарука. На останніх чемпіонатах України він узяв "золото" і "срібло".
"Зараз готуємося до Чемпіонату світу, плануємо відбиратися та їхати за Україну виступати. Я не знаю, чи продовжиться моя кар'єра в Луцьку, тому що школа закривається і немає умов, де займатися. Це чи не єдині умови, де можна готуватися до змагань", – каже чемпіон Всеукраїнського турніру з легкоатлетичних метань.
Рішення Луцької районної ради про ліквідацію спортшколи тренери та їхні вихованці отримали "під ялинку", якраз на Новий рік. Куди тепер йти – ані спортсмени, ані тренери не знають.
"Спортивна школа, яка входить у десятку найкращих в Україні, нині вона закривається. У спортивній школі підготовлено за цей час призерів і чемпіонів України, учасників Олімпійських ігор", – розповідає тренер із легкої атлетики Анатолій Саган.
Понад 200 вихованців із Луцька, навколишніх сіл та інших районів області щодня ходять сюди на тренування. Спортшкола Луцького району – зараз єдина в області, де вже 30 років виховують чемпіонів з усіх видів легкої атлетики. Перебуває вона на балансі райради.
У райраді розводять руками. Пояснюють – усе через децентралізацію. Мовляв, після об'єднання сіл у територіальні громади, кошти і бюджети вони забрали з собою. Казна району збідніла зі 100 до 10 млн грн. Тож не знають, де брати понад 3,5 млн грн щороку на спортшколу.
"Ці об'єкти не є конче необхідними для громад, які утворилися. Вони бажають розвивати в себе на місці свою інфраструктуру. Є низка можливих варіантів. Перше, це переговори з містом Луцьком, щоб вони забрали у власність громади. І друге, часткове співфінансування з тими ОТГ, дітки яких там займаються", – пояснює голова Луцької РДА Тарас Яковлев.
У міській раді кажуть, нині розглядають можливість передачі спортивної школи на баланс Луцька. Тим часом тренерам уже надходять пропозиції від іноземних спортивних шкіл.
"Є запрошення в Чехію на роботу зі спортсменами. Я кажу: я не піду, я не зрадник. Я хочу виступати за Україну. Буду шукати до останнього, як кажуть, подиху, можливості, щоб залишитися тут", – наголошує Володимир Сахарук.
У райраді повідомили – на січень і лютий гроші на утримання спортшколи все-таки знайшли.
Олег Ткачук, "5 канал"
Як найшвидша людина світу відсвяткувала перший забіг у невагомості – ФОТО