Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

Зеркаль оцінила, чи спрацювало б залучення США і Великої Британії до "нормандського формату"

Читайте по-русски
Предмет перемовин щодо врегулювання на Донбасі важливіший за формат діалогу

Ідея залучення США і Великої Британії до "нормандського формату" не спрацює, якщо Україна спершу не визначиться щодо мети розширення і суті можливого діалогу залучених до нього лідерів.

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Інфрмаційний вечір" заявила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, коментуючи ідею щодо розширення "нормандського формату" і залучення до нього США і Великої Британії.

Зеркаль сказав: "Ми весь час намагаємося змінювати формат і при цьому нічого не кажемо про суть – що ми хочемо обговорювати в цьому форматі. На мій погляд, треба спочатку визначитися, які цілі ми ставимо для збільшення цього формату. Якщо просто аби змінити формат – фактично, це просто змінити картинку, а якщо сутність цього діалогу, – то це зовсім інша річ. Але при цьому спочатку відпрацьовується суть і наповнення, а потім вже відпрацьовуються актори, які це будуть виконувати".

Відповідаючи на запитання, який найбільший виклик стоятиме перед Зеленським у зовнішній політиці восени, дипломат зазначила, що "наповнення його висловлювань змістом".

"Всі наші партнери очікують конкретного наповнення, дій, пов'язаних з тим, що вже задекларовано президентом", – сказала дипломат.

У цьому контексті Зеркаль зауважила, що, на її думку, багато залежатиме від нового уряду, який є інструментом реалізації як внутрішньої, так і зовнішньої політики.

Дивіться також повне відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що підтримав би повернення Росії у G8. Німеччина та Велика Британія виступили проти. Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що такий крок можливий після врегулювання кризи в Україні. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія може повернутися у G8 лише після припинення агресії проти України.

Нагадаємо, до клубу семи високорозвинених країн світу входять США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада. 

Попередній матеріал
Шотландець після падіння забув про існування нареченої
Наступний матеріал
Вибух під Сєвєродвінськом свідчить про спроби РФ розробити нову ядерну зброю – Пентагон
Loading...