Загиблий доброволець Маркіян Паславський
Загиблий доброволець Маркіян Паславський 5 канал

"Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір" – у Києві стартувала виставка, присвячена добровольцю із США – відео

Читайте по-русски
Чоловік загинув під Іловайськом у 2014-му році

Виставку, присвячену добровольцю Маркіяну Паславському, з позивним "Франко", який загинув у серпні 14 року під Іловайськом, відкрили в музеї української діаспори. Назвали її "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір", адже Маркіян Паславський народився у Сполучених Штатах, а переїхав до України лише у 90-х роках. Про таке повідомляє "5 канал".

У чотирьох тематичних залах – основні етапи життя Паславського: народження в родині вихідців із України, навчання в українській школі, участь в Пласті, служба у війську.

На фотографіях також його життя після переїзду до України, зокрема участь у двох революціях – Помаранчевій та Гідності, служба в добровольчому батальйоні "Донбас" на сході країни. В межах виставки також буде продемонстрований тізер фільму "Made in Ukraine. Життя за життя" режисера Олега Ущенка. Запланована і презентація видання "Заклик діяти" – це роздуми Маркіяна Паславського про те, як змінити Україну на краще.

Виставковий проект "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір" триватиме до 20 жовтня.

Олена Паславська, сетра Маркіяна Паславського, каже: "Дуже важливо, що тут громади пам'ятають його жертву, а також і любов до України, і те, що інші втратили життя". 

А побратим Вадим Гайдін зауважив: "Він не просто по-геройському вчинив. Наше відділення прикривало відхід основної штурмової групи і прийнявши вогонь на себе, ми таким чином врятували багато життів наших хлопців. Він помер як герой". 

Як повідомляв 5.UA, 16 серпня 2019 року до Харкова з ООС повернулася 54-та мехбригада ЗСУ

Дивіться фотогалерею за темою:

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Більше 9 тисяч учасників, зокрема й духовенство: перша репетиція Маршу захисників до Дня Незалежності – включення
Наступний матеріал
Як наркобарон Сільвер утік з "Борисполя" – у мережі з'явилося відео з камер спостереження