Репетиція Маршу захисників до Дня Незалежності
Репетиція Маршу захисників до Дня Незалежності 5 канал

Більше 9 тисяч учасників, зокрема й духовенство: перша репетиція Маршу захисників до Дня Незалежності – включення

Читайте по-русски
Марш захисників має стати альтернативою скасованому президентом Володимиром Зеленським військового параду

Перша репетиція Маршу захисників України до Дня Незалежності відбулася у Києві. Організатори узгодили остаточний маршрут, час для шикування та проходження колони. Про таке розповідає журналіст "5 каналу" Олена Соловйова.

Сьогодні провели репетицію серед стюардів – це близько 100 осіб, які відповідатимуть за рух учасників. Колону сформують близько двадцяти так званих коробок – у них крокуватимуть групи людей по 12 осіб. Рушить хода від парку Шевченка об 11 ранку, далі через Бесарабську площу учасники вийдуть на Хрещатик та Майдан Незалежності. Потому попрямують до Михайлівського собору для участі у молебні.

Як зазначають в оргкомітеті, маршрут ходи та сценарій вже узгодили з владою Києва та поліцією. Вхід до маршу оснастять рамками, будуть заборонені для пронесення будь-які небезпечні предмети, тож правоохоронці стежитимуть за безпекою.

"Буде заповнена вся площа навпроти червоного корпусу університету Шевченка. Це саме ті, хто будуть йти в "коробочках". А всі інші будуть йти за ними і ми не уявляємо, скільки це буде людей, бо лише зареєструвалися вже 9 тисяч учасників. Таймінг у нас прописаний і ми вкладаємося до 13:00", – розповів Дмитро Шатровський, голова ГО "Ветеранське братство" при міністерстві ветеранів України. 

Своєю чергою член Ради ветеранів АТО при міністерстві ветеранів розповів, що відпрацьовували на першій репетиції: "Ми відпрацювали, які інтервали мають бути між колонами, між людьми, щоб вони не давили одне одному на ноги. Ще скільки людей має бути в ряд і в шеренгу. Спочатку йтимуть сім'ї загиблих в АТО, після них поранені, потім члени сімей Небесної Сотні, потім ветерани, ще духовенство буде окремо йти". 

Додамо, що марш захисників має стати альтернативою скасованому президентом Володимиром Зеленським військового параду.

Як повідомляв 5.UA, 9 липня глава держави оголосив, що цьогоріч в Україні не буде традиційного дійства з нагоди Дня Незалежності. Такі заходи президент назвав "недешевими" та запропонував замість цього виділити 300 млн гривень на премії всім українським військовим.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що свого часу Янукович скасував парад до 20-ї річниці незалежності.

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують в Міноборони – завершено
Наступний матеріал
"Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір" – у Києві стартувала виставка, присвячена добровольцю із США – відео
Loading...