Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Зеленський звільнив Гелетея та призначив нового начальника УДО

Читайте по-русски
Рекомендації щодо кандидатури нового чільника управління президент отримав від "нинішніх офіцерів, а також від ветеранів, волонтерів і журналістів"

Президент України Володимир Зеленський звільнив з посади начальника Управління державної охорони Валерія Гелетея. Іншим указом головою УДО був призначений Олексій Оцерклевич. Обидва документи – укази №333/2019 та №333/2019 – опубліковані на офіційному сайті глави держави.

В Адміністрації президента зазначили, що рекомендації щодо кандидатури Олексія Оцерклевича президент отримав від "нинішніх офіцерів, а також від ветеранів, волонтерів і журналістів".

Разом з тим, замість Володимира Дахновського на посаду першого заступника начальника УДО був призначений В'ячеслав Штучний. А Максим Донець став заступником начальника Управління – начальником Служби безпеки президента України.

  • Генерал-полковник Валерій Гелетей був призначений начальником Управління державної охорони у жовтні 2014 року. До цього він кілька місяців обіймав посаду міністра оборони. 22 травня 2019 року – подав рапорт на звільнення.
  • Олексій "Купол" Оцерклевич – учасник бойових дій на Донбасі, брав участь в обороні Донецького аеропорту. У 2016 році був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

    У грудні 2014 року російські пропагандисти Lifenews зафіксували розмову Оцерклевича із лідером сепаратистів Арсенієм Павловим (відомий як "Моторола") біля ДАП. Тоді український військовий, який був комбатом 1-го механізованого батальйону 93-ї ОМБр, начебто сказав, що на Донбасі йде "братська війна, яка нікому не потрібна", і сподівається "святкувати мирову" з бойовиками.

    Після скандальної публікації бійці 93-ї бригади збирали підписи за звільнення командира. Сам Оцерклевич згодом заявив, що хотів придушити Павлова, але його головним завданням тоді було вивести цілими своїх бійців.

Попередній матеріал
Тиснява, загублені діти та "пацан сказав, пацан зробив": як зустрічали Саакашвілі – включення з "Борисполя"
Наступний матеріал
Зеркаль прокоментувала повернення Саакашвілі в Україну
Loading...

Зеленський підписав указ про призначення секретарем РНБО Данилюка – ЗМІ

Сумно, що Зеленський починає діяльність із порушення Конституції – спікер ВР

Зеленський призначив собі помічника, радників, а голові АПУ – заступників: перелік

Зеленський призначив Богдана, який підпадає під люстрацію, головою АПУ – указ

Суд припинив повноваження голови ВККС

"Перехідна фігура": у Раді пояснили зміну Голови КСУ