Тарас Семенюк
Тарас Семенюк 5 канал

"Зеленський піддався емоціям": якою буде позиція Меркель та Макрона після оприлюдненої стенограми – експерт

Читайте по-русски
Ставлення Америки до України навряд зміниться після розмови президентів, так як зовнішню політику США координує не лише Трамп, хоча й він, очевидно, позитивно ставиться до Зеленського

Таку думку висловив Тарас Семенюк – експерт із міжнародних питань центру "Київстратпро".

"Думаю, позиція Сполучених Штатів до України буде незмінна, тому що зовнішню політику в США координує не тільки президент – є інституції, які мають кожен свою функцію. Я думаю, що не зміниться ситуація, тому що, як видно, Трамп позитивно ставиться до нашого президента. Трамп зрозумів, можливо, що дещо зайшов задалеко з такими вимогами і зараз отримає "отвєточку", – пояснив експерт у студії "5 каналу".

Він наголосив, що більше хвилює, якою буде позиція європейських партнерів.

"Я думаю, що і Макрон, і Меркель, які також почули про себе у цій стенограмі, – думаю, що не буде якихось великих образ, тому що це політики з досвідом і вони прекрасно розуміють, що Зеленський шукає позицію національного лідера. У політиці, у міжнародній особливо, є така ситуація, коли образ немає – кожен відстоює власні інтереси. Це голий і чіткий прагматизм, який може відстоювати кожен президент", – зазначив Семенюк.

Він нагадав, що в Брюсселі та Німеччині вже прокоментували цю стенограму.

"Очевидно, що Зеленський певною мірою більш емоційно десь відреагував, можливо, йому не встигли десь підказати або не підготували його радники. Треба більш ґрунтовно підходити, тому що применшувати розмір допомоги Євросоюзу – не зовсім коректно", – зазначив Семенюк, додавши, що співрозмовник Зеленського Дональд Трамп – провокатор, так як це його стиль, як у бізнесі, так і в політиці.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп у телефонній розмові з президентом Володимиром Зеленським, стенограму якого опублікував Білий дім, сказав, що європейські країни більше говорять, ніж роблять для України. Зеленський, своєю чергою, погодився з такою думкою.

Додамо, що Зеленський заявив, що за кожне слово відповідає. Також глава Держави наголосив, що вдячний лідерам Європи за будь-яку допомогу Україні.

Попередній матеріал
Панельна дискусія на тему: "Європа після виборів: багатошвидкісність і різновекторність"
Наступний матеріал
"Розмова була коротка, ми в черзі стояли": Зеленський переказав свій діалог із Лавровим
Loading...