Дональд Трамп
Дональд Трамп president.gov.ua

Перша зустріч Зеленського і Трампа – стало відомо, про що саме говорили

Читайте по-русски
Зеленський, зокрема, заявив, що Трамп на нього не тиснув

Під час першої зустрічі з лідером США Дональдом Трампом Володимир Зеленський подякував главі Білого дому за підтримку України й висловив сподівання, що із допомогою Сполучених Штатів Україні вдасться завершити війну на Донбасі. Про таке повідомляє "5 канал".

Своїм пріоритетом також назвав боротьбу із корупцією і наголосив на низці антикорупційних реформ, які вже розпочав його уряд.

Зі свого боку Дональд Трамп заявив: вірить, що новий президент України з хорошою репутацією зможе подолати корупцію. Це й назвав головним завданням для Києва.

Серед іншого лідер США згадав добрі торговельні відносини з Києвом. А от щодо військової допомоги, заявив, що Європейський Союз, а не США повинні більше підтримувати Україну фінансово. Головною темою обговорення все ж стала стенограма телефонної розмови президентів від 25-го липня.

Дональд Трамп укотре назвав звинувачення "полюванням на відьом". Глава України натомість запевнив: на нього ніхто не тиснув. До того ж заявив, що не хоче бути втягнутим в американські вибори.

Зеленський сказав: "Я нікому нічого не винен. Я сказав, що ми готові розслідувати. Україна незалежна країна, у нас новий (генпрокурор – ред.) Руслан Рябошапка – дуже хороша, чесна людина, західник, з освітою, із західним досвідом. Чи буде він розглядати? Він повинен розглядати будь-які справи. Які тут можуть бути обіцянки?".

У відповідь Трамп наголосив: "Як ви чули, президент Зеленський запевнив, що на нього ніхто не тиснув. Син Байдена взяв півтора мільярда доларів від Китаю. Він уникнув покарання і тоді, коли вивіз 50 тисяч доларів з України. До того ж уся ця історія з генпрокурором в Україні... Те, що вчинив син Байдена, є на відео. Я сам нещодавно переглядав цю зйомку. Або він вдає дурня, або був серед дуже хороших друзів. Може, це два в одному".

Як повідомляв 5.UA, президент України Володимир Зеленський 23-26 вересня перебуває з робочим візитом у США, де бере участь у 74-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН. 25 вересня він також провів перемовини з президентом США Дональдом Трампом. 

Попередній матеріал
Податковий тиск на малий бізнес пропорційно вищий: депутати мають скасувати закони про касові апарати – Южаніна
Наступний матеріал
Новий закон про публічні закупівлі чітко уточнює, що таке екологічні критерії та стандарти – розробники
Loading...