vestnik.in.ua

"Підтримка України – безпрецедентна": у ЄС відреагували на заяви Зеленського про недостатню допомогу

Читайте по-русски
Крім допомоги сумою у понад 15 мільярдів євро від Євросоюзу, окремі його члени також надавали Україні фінансову підтримку, нагадали в ЄС

Підтримка України Євросоюзом – безпрецедентна. Так у Брюсселі відреагували на заяви президентів України та США про недостатню допомогу з боку ЄС. Про це йдеться у заяві речниці Верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Могеріні – Майї Косьянчич, інформує "Радіо Свобода".

Крім допомоги сумою у понад 15 мільярдів євро від Євросоюзу, окремі його члени також надавали Україні фінансову підтримку. ЄС визначив свій рівень допомоги і співпрацює з іншими партнерами, зокрема із США, для підтримки суверенітету й територіальної цілісності України.

Головний принцип, якого дотримується Брюссель, що більше реформ, то більша підтримка ЄС, наголосила Косьянчич. Ідеться не лише про фінансову й технічну допомогу, а й про конкретні обмежувальні заходи проти Росії через її агресію на Сході України та незаконну анексію Криму.

"За п'ять років ми зібрали для України найбільший пакет підтримки в історії ЄС. Будучи переконаним прихильником України і її демократичного шляху, і, визнаючи безпрецедентні проблеми, з якими стикається Україна, і безпрецедентні зусилля з проведення реформ після Революції 2014-го року, Європейський Союз разом із європейськими фінансовими інститутами мобілізував понад 15 мільярдів євро грантів і позик для підтримки процесу реформ", – нагадала Косьянчич.

Додамо, що Зеленський заявив, що за кожне слово відповідає. Також глава Держави наголосив, що вдячний лідерам Європи за будь-яку допомогу Україні.

Як повідомляв 5.UA, 25 вересня 2019 року була опублікована стенограма розмови за 25 липня між президентом України Володимиром Зеленським та президентом США Дональдом Трампом, у якій обидва дійшли спільної думки, що європейські держави роблять не достатньо для допомоги Україні.

Попередній матеріал
Міжнародна конференція "Гібридні загрози: зрозуміти, адаптуватись, реагувати" – відео
Наступний матеріал
Панельна дискусія на тему: "Європа після виборів: багатошвидкісність і різновекторність"
Loading...