Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Зеленський має довести до кінця у Міжнародному арбітражі справу проти РФ за агресію в Керченській протоці – Порошенко

Читайте по-русски
Петро Порошенко наголосив, що влада України повинна стягнути з Кремля компенсацію

За останній рік жодне українське військове судно не перетнуло Керченську протоку, бо нинішня влада палець об палець не вдарила, щоб захистити свободу судноплавства в Азовському морі. Про це п’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив у своєму зверненні.

Політик наголосив, що у травні спливає термін, коли Україна має подати свою позицію до Міжнародного арбітражу з морського права щодо компенсації Російською Федерацією збитків за порушення міжнародних норм під час акту військові агресії в листопаді 2018 року. "Майже рік, як 25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права у Гамбурзі ухвалив попереднє рішення на користь України у справі "Україна проти Росії про затримання військових кораблів та їхніх екіпажів у Керченській протоці в листопаді 2018 року". Трибунал оголосив про застосування тимчасових заходів до Російської Федерації за порушення нею імунітету трьох українських військових кораблів та двадцяти чотирьох членів екіпажу. Він зобов’язав Кремль віддати наші кораблі і звільнити моряків. Завдяки цьому вердикту наших героїв вдалося повернути додому", – нагадав Порошенко. П’ятий президент України зазначив, що це безпрецедентне в історії трибуналу рішення стало результатом високопрофесійної роботи української дипломатичної команди відповідно до підписаних ним директив. 

"Директиви давали чітке завдання – притягнути агресора до відповідальності. Вже наступного місяця Україна має подати меморандум із роз’ясненням своєї позиції до Спеціального міжнародного арбітражу, створеного згідно з Конвенцією ООН з морського права. На даному етапі йдеться вже про компенсацію збитків, завданих Україні", – зазначає Порошенко. 

"Однак викликає сумніви готовність теперішньої української влади продовжити міжнародно-правовий процес, який наша команда започаткувала понад рік тому. А Росія вже використовує тезу про те, що адміністрація Зеленського, Офіс генерального прокурора України, ДБР і самі розглядають події листопада 2018 року як військову провокацію з боку України", – наголошує політик. 

Порошенко звертає увагу на те, що українське ДБР чітко синхронізується з Федеральною службою безпеки Росії. 

"Бо і ФСБ, і ДБР вважають кримінальним злочином прохід українських кораблів українським морем. І ФСБ, і ДБР допитували українських моряків. Чи не єдиною розбіжністю між позицією цих двох відомств є те, що ФСБ арештувала українських моряків, а ДБР – хоче пред’явити підозру командувачу Військово-морських сил України адміралу Ігорю Воронченку", – наголошує лідер "Європейської солідарності". 

Тому, зазначає Порошенко, виникають обґрунтовані підозри, ніби Володимир Зеленський змирився з повзучою анексією Росією Азова і фактично визнає Азовське море "внутрішнім озером" Росії.  

"Влада в межах міжнародного морського права і за підтримки наших закордонних партнерів могла і мусила наполягати на нашому законному суверенному праві здійснювати такі переходи в інтересах зміцнення обороноздатності країни. Очевидно, що сам факт наявності в Україні кримінальної справи по подіях в Керченській протоці підриває позиції нашої держави в Спеціальному міжнародному арбітражі. Ініціатори цієї справи та посадові особи, які її порушили на догоду Москві, мають бути покарані за державну зраду", – переконаний Порошенко. 

"Ми вимагаємо від МЗС надати суспільству інформацію, яким чином країна готується до арбітражу, якщо взагалі готується. Ми очікуємо, що Володимир Зеленський знайде потрібні слова для того, щоби висловити, нарешті, публічно свою позицію щодо нападу Росії на Україну в Керченській протоці. І це має статися не пізніше, ніж у травні", – наголосив п’ятий президент. 

Петро Порошенко переконаний: "Стосунки з Росією – це закладене росіянами мінне поле. І помиляється той, хто думає, ніби має право на помилку".

 

Попередній матеріал
Нагорода за уважність: семикласник із Дніпра виграв гіроскутер у вікторині "5 каналу"
Наступний матеріал
ДБР розслідує напад поліцейських на журналіста, утім у провадженні відсутня ключова стаття
Loading...

В Україну прибув літак із захисними костюмами, купленими для медиків Фондом Порошенка – відео

"Дивуюся, чому Офіс президента досі не перейменували в "95 квартал": заява Петра Порошенка

Рябошапка звинуватив Зеленського в нещирості та назвав переслідування Порошенка політично вмотивованим

Саакашвілі повертається в українську політику: згадуємо його попередній досвід – сюжет

"Спільно ми повернемося на Банкову": як рік тому українці дякували Порошенку – відео

Євросоюз виділить Україні понад мільярд євро для боротьби з коронавірусом – Порошенко