Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Порошенко: "Заява про звільнення мовного омбудсмена показує ставлення чинної влади до підтримки української мови"

  Читайте по-русски
  П'ятий президент нагадав, що робота над законом про мову тривала кілька років, "щоб цей документ був максимально збалансованим"

  П'ятий президент, лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко нагадав, що рік тому Верховна Рада ухвалила закон про державну мову. І також відзначив, що заява про відставку з посади омбудсмена, яку написала Тетяна Монахова , "показує ставлення чинної влади до підтримки української мови". Про це він заявив у зверненні на Facebook.

  "Рік тому, у пам'ятний день 25 квітня 2019 року, Верховна Рада ухвалила історичний закон про державну мову. Люди на площі під Верховною Радою зустріли прийнятий закон оплесками і вигуками "Слава Україні! — Героям Слава!", – нагадав Порошенко.

  І додав: "Робота над законом тривала кілька років, щоб цей документ був максимально збалансованим. Ухвалення мовного закону тоді свідомо винесли за рамки президентської виборчої кампанії. Тому що мова — це не тема для спекуляцій. Завжди дотримувався думки, що стратегічний для України закон мав бути позбавлений будь-якої кон'юнктури".

  Порошенко також зазначив, що "після кількох століть тотальної русифікації, закон про державну мову мав завершити та закріпити розквіт української мови".

  Водночас п'ятий президент відзначив, що відбувається сьогодні, рік потому:

  "Тетяна Монахова, мовна омбудсменка, подала у відставку, бо уряд не забезпечив її умовами для роботи. Зараз відповідальність за провал цієї роботи перекладають на розробників Закону про мову. Хоча Закон чітко встановив, що уряд впродовж 6 місяців має створити всі умови для діяльності Уповноваженого із захисту державної мови", – заявив Порошенко.

  І додав: "Така ситуація чітко показує ставлення діючої влади до підтримки та розвитку української мови. Але наша мова була і залишається запорукою національної безпеки й державної єдності. Дякую усім, хто працював і працює над дотриманням Закону про мову. Його роль у сучасній історії України важко переоцінити".

  Порошенко заявив, що "сподівається, що на посаду мовного омбудсмена прийде розумна, активна і принципова людина, яка працюватиме заради збереження нашої національної ідентичності і захистить один із головних державотворчих інструментів — нашу прекрасну українську мову".

  Нагадаємо, уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова написала заяву на звільнення із займаної посади.

  Попередній матеріал
  У Києві затримали чоловіка, який поранив поліцейського – подробиці
  Наступний матеріал
  Негода на Закарпатті: знеструмлено 11 населених пунктів
  Loading...

  У Зеленського планують приймати антиукраїнські закони на тлі заборони масових заходів – Княжицький

  У "СН" метушаться навколо закону про мову через побоювання втратити електорат – політексперт

  В'ятрович про бажання депутатів із "СН" змінити мовний закон та святкування 23 лютого – "ІнфоДень"

  "Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

  Чинний закон про Донбас пролонгується на рік – Верещук

  Навряд чи є самогубці, які реалізовуватимуть цю ініціативу – активіст щодо закону Бужанського про мову