Будівництво Nord Stream 2 Фото REUTERS

Завдяки новим санкціям США "Північний потік-2" буде майже неможливо реалізувати – Коболєв

Читайте по-русски
Україні вдалося добитися внесення у список санкцій тих компаній, які є критичними для завершення проєкту, наголосив голова "Нафтогазу"

Нові санкції США проти "Північного потоку-2" зроблять реалізацію цього проєкту майже неможливою, зазначив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

"Є такий закон, який фактично визначає витрати США на всі військові процеси – він називається NDAA (National Defense Appropriation Act). За цей закон завжди голосують у грудні, тому що він є критично важливим для фінансування всієї американської армії", – пояснив Коболєв.

"У цей закон минулого року нам вдалося через спеціальну процедуру переконати американських законодавців додати санкції щодо "Північного потоку". Санкції дуже жорсткі, вони є зобов'язуючими. Тобто в американського уряду немає дискреції, у нього немає права обрати, застосовувати чи не застосовувати – вони зобов'язані", – додав він.

Посадовець наголосив, що минулого року українській стороні не вдалося добитися внесення у список санкцій деяких компаній, які є критичними для завершення "Північного потоку".

"В цьому році ми запропонували розширити ці санкції. Сьогодні і Конгрес, і Сенат підтвердили, що в остаточній версії проєкту цього закону запропонований текст залишається", – зазначив Коболєв.

"На голосування ми очікуємо в кінці листопада – грудні, але оскільки таке рішення вже є, можна сподіватися, що з досить високою ймовірністю, якщо нічого іншого не станеться, за цей законопроєкт буде проголосовано саме в такому форматі. Я очікую, що якщо за нього буде проголосовано, то "Північний потік-2" реалізувати буде майже неможливо", – підсумував голова правління НАК "Нафтогазу".

Як повідомляв 5.UA, "Північний потік-2" не будується з грудня 2019 року через американські санкції. У "Газпромі" заявляли, що побудований на 94% газопровід буде добудований російською стороною. У липні Датське енергетичне агентство (DEA) дозволило Nord Stream 2 прокладати труби з використанням суден зі звичайною (якірною) системою позиціонування.

Попередній матеріал
Грюкали каструлями та розгорнули ресторан – карантинний протест пройшов у 24 містах України
Наступний матеріал
"Нокдаун для бізнесу": що кажуть підприємці про запровадження карантину вихідного дня
Loading...