Радбез ООН
Радбез ООН 5 канал

"Донбас – це Україна. Населення, яке там проживає – це українці": головні заяви засідання Радбезу ООН щодо ситуації з паспортами РФ

Читайте по-русски
Представник США Джонатан Коен зазначив, що якби Росія справді цікавилася умовами проживання людей на сході України, вона би прагнула дотримуватись міжнародних домовленостей

Держави-члени Радбезу ООН засудили дії Москви і висловили підтримку Україні. Це відбулося під час термінового засідання Ради Безпеки ООН. Темою для обговорення стала ситуація на тимчасово окупованих територіях України через указ Путіна про спрощення видачі російських паспортів.

Представник Франції Франсуа Делатр наголосив: політика Росії підриває стабільність та загрожує суверенітету України. Він упевнений, що на окупованих територіях необхідно реалізовувати Мінські угоди, а не надавати громадянство.

"Через 5 років після початку конфлікту на сході України Російська Федерація демонструє, що в неї немає політичної волі виконувати Мінські домовленості та власні зобов'язання. Дії Росії - це кричущий напад на суверенітет України. Так само, як і організація виборів на Донбасі у листопаді 2018-го", – наголосив представник Франції Франсуа Делатр.

Крім того, постійний представник США Джонатан Коен зазначив, що якби Росія справді цікавилася умовами проживання людей на сході України, вона би прагнула дотримуватися міжнародних домовленостей. Натомість Москва продовжує сприяти ескалації конфлікту, який уже забрав життя 13 тисяч осіб.

Постпред США Джонатан Коен сказав: "Донбас – це Україна. Населення, яке там проживає – це українці. Незалежно від того, якою мовою вони спілкуються. Надання їм російського громадянства підриває основи суверенітету. Ми стоїмо на стороні України і підтримуємо її бажання відновити контроль над усіма територіями в межах міжнародно визнаних кордонів".

До того ж, постпред Великої Британії Джонатан Аллен зауважив: важливо, щоб ситуація в Україні регулярно обговорювалася в Раді Безпеки ООН. Він теж закликав Федерацію повернутися до виконання Мінських угод:

"13 тисяч людей загинули. 30 тисяч – зазнали поранень. 3,5 мільйони потребують гуманітарної підтримки. Йдеться про конфлікт на території Європи. Всі ті, кому не байдужа територіальна цілісність держав-членів ООН і принцип невтручання - мають закликати Москву вивести війська з України."

Представник Німеччини Крістоф Геусген наголосив: "Ви завжди заявляли, що зі старим Президентом ви не могли працювати. В Україні обрали нового. І можна було б висловити риторику примирення, мовляв, зараз ми виконуємо перший пункт Мінських домовленостей і повністю припиняємо вогонь. Ви могли би сказати, що звільняєте українських моряків, чи піти назустріч у питанні будування мосту біля Станиці Луганської".

Він зазначив: "Але цього немає в підручниках МДІМВ (рос. МГИМО – ред.). Там, мабуть, ідеться, що з'явився новий недосвідчений лідер (в Україні – ред.). Ви просто намагаєтеся його залякати, ви випробовуєте його в перші дні після виборів, ви намагаєтесь його провокувати, спробувати застати його зненацька".

Так звана "паспортизація" – це прямий доказ присутності Росії на Донбасі, впевнений представник Польщі Маріуш Левицькі. Наголошує, що дії Росії дестабілізують ситуацію і загрожують суверенітету України:

"Російська Федерація розгортає свою діяльність на Донбасі й кидає виклик міжнародній безпеці. Це ставить під загрозу міжнародний правопорядок, який захищає суверенітет та територіальну цілісність країн". 

У свою чергу, представник України Володимир Єльченко наголосив, що указ Путіна — це ще один крок до окупації Донбасу. Він закликав держави-члени ООН посилити санкції проти Москви. Сама ж Росія на засіданні усі звинувачення відкинула, наполягаючи, що діє з гуманітарною метою.

Попередній матеріал
Стало відомо, скільки протоколів залишилося порахувати ЦВК
Наступний матеріал
Голова ВР повідомив, коли закриють питання скасування закону про мову
Loading...

"Це ще одна атака на суверенітет України" – у ЄС відреагували на російську "паспортизацію" в ОРДЛО

Світові лідери обурені російською "паспортизацією" в ОРДЛО – заяви представників

Геращенко відреагувала на російську "паспортизацію" в ОРДЛО

"Ще більший наступ на територіальну цілісність": Литва і Латвія засудили російську "паспортизацію" на сході України

Очільник МЗС пояснив, навіщо Путіну російські паспорти в ОРДЛО

В ОРДЛО вже склали списки охочих отримати російський паспорт – експерт