Окупований Донецьк
Окупований Донецьк 5 канал

В ОРДЛО вже склали списки охочих отримати російський паспорт – експерт

Читайте по-русски
Паспорти почнуть видавати вже після травневих свят

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський заявив, що володіє інформацією, що на окупованих територіях вже склали списки для отримання російських паспортів. Про це Лисянський повідомив у коментарі телеканалу "112 Україна".

"У мене є така інформація від партнерських правозахисних організацій, із якими співпрацює офіс із приводу моніторингу порушень прав на окупованих територіях, що на сьогодні списки людей, які бажають отримати паспорти, сформовані. Вони після травневих свят активно почнуть видачу цих паспортів – усе це прогнозовано, вони до цього готувалися", – заявив Лисянський.

Він також сказав, що чіткої цифри у нього немає, тому що особисто цих списків не бачив.

Лисянський додав: "Це чіткий сценарій. Окупаційні адміністрації, які працюють у Луганській та Донецькій областях, до цього підготовлені. І цей указ є для них сигналом, щоб вони починали працювати. Інформація є у правозахисників, що такі списки складені, і людей запрошували, щоб вони писали заяви попередні, що вони бажають отримати ці паспорти. Ці заяви віддавалися представникам окупаційних адміністрацій".

Представник зазначив, що на окупованих територіях агітація видачі російських паспортів проводилася протягом 2 років.

"У громадян України, які вимушені проживати на окупованих територіях у Луганській та Донецькій областях, потреби в отриманні паспорта РФ немає. Якщо б вона була, вони б агітаційну кампанію не проводили, а просто пороздавали. А так вони вимушені витрачати кошти та ресурси, щоб провести цю кампанію, щоб люди захотіли отримувати ці паспорти. Коли почнеться активна фаза видачі паспортів, я вважаю, що це буде елемент тиску, як це було на торішніх псевдовиборах", - заявив він.
 
Як повідомляв 5.UA, учора, 24 квітня, офіційна Москва запровадила спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін.
 
Попередній матеріал
Доба на сході: попри "великоднє перемир'я", окупанти гатять із важкого озброєння
Наступний матеріал
Місце розпусти чи відпочинку людей гомосексуальної орієнтації: причини облави на нічний клуб у Дніпрі
Loading...

Для особливо необачних: в ОРДЛО запустили черговий фейк про паспорти РФ

Російські паспорти для жителів ОРДЛО: яка мета Кремля – "БлогПост"

Російські паспорти, зрив перемир'я, полонені: Геращенко повідомила тривожні новини з Мінська

Суд повернув екіпажу "Норда" російські паспорти – ДПСУ

Геращенко: В анексованому Криму українцям примусово видають російські паспорти

Чубаров назвав російські паспорти в Криму "аусвайсами"