Окупований Донецьк
Окупований Донецьк 5 канал

Дипломатична агресія Москви: як українська влада реагувала на "паспорти РФ в ОРДЛО"

Читайте по-русски
Основними умовами отримання російського громадянства буде наявність документа терористичних "ДНР/ЛНР" і здача – тобто відмова – від українського паспорта

Кремль вирішив роздавати російські паспорти на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, реалізуючи південно-осетинський сценарій окупації. Спершу на території, яку планують загарбати, з'являються російські паспорти, а потім – танки. Захоплення Криму – теж тому доказ. Таким чином Росія легалізує окупацію ОРДЛО і в будь-яку мить може офіційно визнати присутність регулярних військ.

"Це така подачка Путіна", – так Лілія Прокопенко, яка до початку війни з Росією жила в Луганську, оцінює нинішнє рішення Кремля видавати російські паспорти мешканцям окупованого сходу.

Сама разом з чоловіком полишила рідне місто після того, як туди ступив чобіт російського солдата. Переконана – певна частина її земляків, які залишилися жити під окупантом, від російського паспорта не відмовляться.

Наголошує: "Думки людей, вони змінюються, навіть тих, які були проукраїнські. Пропаганда робить своє. Але сказати, скільки однозначно, в перших рядах, підуть отримувати російське громадянство… я не знаю. Але така частина є".

Ще до проведення в Україні ІІ туру президентських виборів, в Росії вже заявили про готовність роздавати документ з двоголовим орлом мешканцям окупованих територій. Цетрвиборчком ще не оприлюднив остаточних результатів голосування і прізвища нового Президента України, але Володимир Путін уже підписав указ про видачу російських паспортів мешканцям ОРДЛО.

Дивіться також: РФ розігрує Південно-осетинський сценарій в ОРДЛО: Порошенко доручив МЗС звернутися до ООН, ОБСЄ та ЄС

Чинного українського Президента – такий крок не здивував.

Основними умовами отримання російського громадянства буде наявність документа терористичних "ДНР/ЛНР" і здача – тобто відмова від українського паспорта. В уряді таке рішення Кремля назвали черговим порушенням Мінських угод.

"Згідно з Мінськими домовленостями, та і взагалі всіх наших документів, окремі райони Донецької та Луганської областей є територією України. Там проживають громадяни України. Тому будь-які спроби перефарбувати їх у громадян Росії є порушенням Мінських домовленостей", – наголошує заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Безпосередній учасник Мінського процесу Ірина Геращенко переконана, що підписаний Путіним закон – це кремлівський наступ на дипломатичному фронті. І це лише початок.

"Це спроба повзучої легітимізації псевдореспублік з боку Кремля… Це рішення російського президента потребує негайної реакції наших міжнародних партнерів, засудження з боку Нормандського формату і твердої вимоги негайного його скасування", – акцентує представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ.

Дивіться також: Російські паспорти, зрив перемир'я, полонені: Геращенко повідомила тривожні новини з Мінська

Міжнародна реакція вже є, кажуть у Міністерстві закордонних справ. Обурення висловили деякі країни Євросоюзу. А ще українські дипломати наполягають зібрати спеціальне засідання Ради Безпеки ООН.

Ірина Герасимова, Євгенія Китаїва, "5 канал"

Попередній матеріал
Російські паспорти для жителів ОРДЛО: яка мета Кремля – "БлогПост"
Наступний матеріал
НАБУ перевірить фільм Зеленського "Я, ти, він, вона" – через можливу розтрату держкоштів
Loading...