Окупований Донецьк
Окупований Донецьк 5 канал

Світові лідери обурені російською "паспортизацією" в ОРДЛО – заяви представників

Читайте по-русски
Майже миттєво на указ Володимира Путіна відреагували Сполучені Штати

Абсурдним, злочинним і таким, що порушує міжнародне право та дестабілізує ситуацію на сході України, називає міжнародна спільнота рішення Росії видавати паспорти мешканцям тимчасово окупованих територій. Світові лідери в один голос засуджують дії Федерації.

Майже миттєво на указ Володимира Путіна відреагували Сполучені Штати. Спочатку заяву оприлюднило Посольство США та спецпредставник з питань України Курт Волкер. Згодом позицію Вашингтона озвучив Державний департамент. Дії Кремля США вважають провокативними. Наголошують, що Росія посилює свій наступ на суверенітет і територіальну цілісність України. А рішення російського керманича створює серйозну перешкоду для реалізації Мінських угод.

"Рішення президента Путіна створює серйозну перешкоду для виконання Мінських угод і реінтеграції Донбасу. Мінські домовленості, підписані Росією, закликають до повного відновлення контролю українського уряду над східною Україною", – йдеться у заяві Держдепу США.

Про одноосібне порушення Мінських угод з боку РФ заявляють і у Франції. Там також засуджують дії Кремля.

"Ми рішуче засуджуємо рішення Росії щодо спрощення надання російського громадянства мешканцям Донецька та Луганська. Такі дії суперечать Мінським угодам і не сприяють зусиллям, спрямованим на вирішення конфлікту", – відповіли у Франції.

Гостро розкритикувала дії Федерації і Канада. Там упевнені: рішення спростити процедуру отримання російського громадянства мешканцями окупованих територій Донбасу дестабілізує ситуацію у регіоні. У тамтешньому МЗС наголошують: підтримка Канадою України залишається незмінною.

"Канада засуджує тривале насильство на сході України, яке чинить Росія. Ми обурені рішенням Російської Федерації спростити процедуру отримання громадянства для мешканців Донбасу. Ми підтримуємо Україну у захисті свого суверенітету й територіальної цілісності",наголосили в Канаді.

Подальшим наступом Росії на територіальну цілісність України назвав дії Федерації Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс. Твердить: Москва вкотре порушила міжнародне право.

"Засуджуємо рішення Росії спростити процедуру набуття російського громадянства для мешканців сходу України. Цей крок ще більше порушує територіальну цілісність України та підриває зусилля щодо імплементації Мінських угод", – висловилися у Латвії.

А глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс упевнений, що Росія повторює в Україні сценарій своїх дій в Абхазії та Південній Осетії.

"Росія застосовує проти України свої "найкращі заходи", які раніше довели свою ефективність в Абхазії та Південній Осетії. Це закінчилося окупацією 20 відсотків території Грузії. Росія відверто і неприховано порушує міжнародне право. Та ще й запроваджує новий термін "паспортизація". Це прикро", – заявили у Литві.

Повернутися до виконання міжнародних угод Росію закликають в ООН.

Генеральний Секретар ООН Антоніу Гуттеріш сподівається, що Мінські домовленості таки будуть дотримані, а ситуація на Донбасі – врегульована шляхом конструктивного діалогу.

Вероніка Орєхова, "5 канал".

Як повідомляв 5.UA, учора, 24 квітня, офіційна Москва запровадила спрощену процедуру видачі російських паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін.

Попередній матеріал
Геращенко відреагувала на російську "паспортизацію" в ОРДЛО
Наступний матеріал
"Де мова – там перемога": біля ВР зі слізьми щастя українці свякували ухвалення історичного закону – включення
Loading...

"Абсурдний і дестабілізуючий": США засудили указ Путіна про видачу російських паспортів в ОРДЛО

Путін спростив отримання паспортів РФ для жителів ОРДЛО – в МЗС уже відреагували

Для особливо необачних: в ОРДЛО запустили черговий фейк про паспорти РФ