Прийняття мовного закону у Верховній Раді
Прийняття мовного закону у Верховній Раді фото Ірини Геращенко / Facebook

Голова ВР повідомив, коли закриють питання скасування закону про мову

Читайте по-русски
На сьогодні в парламенті зареєстровано чотири проекти постанови про скасування рішення щодо ухвалення закону про мову

Під час засідання парламенту в п'ятницю, 26 квітня, голова ВР Андрій Парубій заявив, що на 14 травня заплановано розгляд зареєстрованих у парламенті проектів постанови про скасування рішення щодо ухвалення закону про мову. Про таке повідомив "Укрінформ".

"Наступного пленарного вівторка ми поставимо ці постанови на розгляд, ми їх тут же скасуємо. На той момент уже буде повністю підготовлено закон апаратом Верховної Ради, всі правки зведено. Я невідкладно його підпишу і невідкладно його підпише Президент Петро Порошенко. Це буде правильна дія. Я це говорю, провівши всі необхідні консультації", – зазначив Парубій.

Він уточнив, що на сьогодні в парламенті зареєстровано чотири проекти постанови про скасування рішення щодо ухвалення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Разом із тим спікер додав, що відповідно до регламенту Верховної Ради, на внесення подібних постанов народним депутатам надається дві доби.

"Отже, суть полягає в тому, що скасування відповідних постанов не становить для Верховної Ради жодних труднощів, але якщо ми скасуємо їх швидше, ніж за дві доби, і закон буде підписаний швидше, ніж за дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону. Перевага проходження закону за повною процедурою полягає в тому, щоб була витримана вся процедура: і рішення комітету, і 10 днів таблиці, і щоб була розглянута кожна поправка. Якщо зараз ми допустимо мінімальне порушення, ми не сумніваємося – вони підуть у Конституційний суд, і це може поставити під сумнів закон про мову", – повідомив Парубій.

Як повідомляв 5.UA, в четвер, 25 квітня, Верховна Рада підтримала законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Закон підтримали 278-ма голосами. Голос "проти" віддали 38 парламентарів. Семеро утрималися. 

За останні правки депутати віддали понад 270 голосів.

Попередній матеріал
"Донбас – це Україна. Населення, яке там проживає – це українці": головні заяви засідання Радбезу ООН щодо ситуації з паспортами РФ
Наступний матеріал
МінТОТ обговорить питання допомоги потерпілим від вибуху шахти в ОРЛО
Loading...