У своїй промові Дональд Трамп висловився проти політично мотивованих переслідувань, оскільки сам пережив їх на власному досвіді. У зв'язку з цим виникає питання: чи дійсно влада планує запровадити санкції проти Петра Порошенка, що має вигляд очевидного політично мотивованого переслідування? Це питання останніми днями турбує багатьох людей.
Про це у Facebook написала народна депутатка від "Європейської Солідарності" Вікторія Сюмар.
"Спочатку мені це здавалося абсурдом, але дивлячись на накрутку інформаційного простору, а також багато іншої інформації, видається, що хтось когось дуже активно до цього штовхає. Сьогодні головна "новина" від УНІАН та інших помийок "сенсаційно" повідомляє, що "у Порошенка визнали Севастополь російським в обмін на роботу свого заводу". Далі беру цю новину вже з ТК каналу "Труха", який серед інших це гівно поширив, і розкладаю, чому це тотально на коліні зліплений фейк. Отже, цитата: "Слідство говорить, що росія дозволила працювати в окупованому Севастополі "Севморзаводу", який належав Порошенку. А в обмін на це у Петра Олексійовича визнали місто російським і платили податки в рф", – цитує нардепка.
Як вона пояснила, "Сєвморзавод" не сплачував і не мав можливості сплачувати податки рф, оскільки не пройшов перереєстрацію, як цього вимагала окупаційна влада для визнання його "російським підприємством".
"росіяни дали час на перереєстрацію всіх бізнесів в окупованому Криму до 31 грудня 2014 року. Оскільки завод відмовився це робити, російська влада його націоналізувала одним із перших серед українських підприємств Севастополя вже за два місяці, в кінці лютого 2015 року. І про це є чимало свідчень в інтернеті, в тому числі і з "Радіо Свобода.Крим". Куди можна платити податки, якщо ти не зареєстрований як субʼєкт?" – наголосила Сюмар.
"Наступна цитата фейку: "У справі вказано, що за комунікацію з міністерством промисловості рф відповідав його менеджер Костянтин Картошкін, який надавав російській владі фінансові звіти. А в етері українського "5 каналу" заявляв, що Севастополь має "невизначений і незрозумілий статус". Факт: Фінансові звіти заводу є публічними і публікувалися регулярно, в тому числі і 2014 року на урядовому сайті Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України smida.gov.ua. Тому росіяни, як і всі решта, мали і мають доступ до фінансових звітів підприємства, відтак "надавання звітів" є смішним. А щодо заяв про статус, то стосувалися вони необхідності врегулювати статус Севастополя і Криму й оголошувалися до ухвалення відповідного закону, який визнав Крим окупованою територією. Діяти закон почав 27 квітня 2014 року", – зазначила Вікторія Сюмар.
"І от нарешті ключова цитата: "Як відомо, наразі активно обговорюється необхідність введення персональних санкцій проти Порошенка, який підозрюється у торгівлі з терористами ОРДЛО, веденні бізнесу в росії, підтримці Харківських угод тощо". Факт: Очевидно, що кримінальні справи за держзраду проти Порошенка – це абсурд у квадраті. Бо тоді "держзрада" – це визволення двох третин окупованого росією Донбасу, це курс в НАТО і ЄС, це мовні закони, це Томос, це щоденна і загалом багатомільярдна допомога українській армії в час повномасштабної війни. Ну і давайте відверто: а кого найбільше мочила 2019 року вся проросійська інформаційна шваль і на кого робила ставку?", – підкреслила народна депутатка.
За її словами, запровадження санкцій у цьому випадку є не просто абсурдним, а свідчить про безпорадність і використання "інструменту останньої надії" для усунення політичного опонента, якого не вдалося знищити понад сотнею кримінальних справ і постійним інформаційним тиском. Це саме те, про що говорив Трамп, і що наші європейські партнери постійно вважають неприпустимим.
"І це все сьогодні виписується під диктування Портнова, який є під американськими санкціями, але такий цінний українській владі, що досі українських санкцій щодо нього немає. Я чесно не памʼятаю жодного українського політика, проти якого велася б настільки системна інформаційна війна впродовж вже майже 7 років, як Порошенко. І шкодую, що регулярно не описувала кожен фейк, який придумують технологи влади практично в щоденному режимі", – зазначила Сюмар.
Як підкреслила нардепка, Ігор Коломойський розпочав цю війну як відповідь на приватизацію "ПриватБанку", з якого систематично виводилися мільярди з рахунків українців. Виборча стратегія Коломойського 2019 року виявилася успішною, і згодом до цієї війни залучили всі державні ресурси, включаючи правоохоронні та інформаційні.
"Тепер йде інформаційна проба – чи здатне суспільство під страхом війни ковтнути весь цей абсурд всередині країни. А також і за кордоном, бо цей зліплений на колінці черговий фейк масово розганяють навіть у групах українців там. Певна, це буде межею: як для наших партнерів, так і для багатьох українських громадян щодо довіри до української держави. Довіри, без якої війни не виграють. Надто високою в цих умовах може бути ціна за подібні ігри", – резюмувала вона.
Нагадаємо, Трамп заявив, що припинить переслідування політичних опонентів.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.