Шмигаль в Раді
Шмигаль в Раді 5 канал

"Залік" для Кабміну: чи готові нардепи підтримати програму уряду, яку не схвалив комітет

Читайте по-русски
Опозиційні фракції одностайні – зелену кнопку не натискатимуть

Профільний комітет Ради не підтримав оновлену програму дій уряду. Збалансованим її вважають лише 5 членів комітету, четверо проти і стільки ж утрималися. Попри це, уже сьогодні, 18 червня, Верховна Рада розгляне документ у сесійній залі. Якщо більшість депутатів натиснуть зелені кнопки, уряд Дениса Шмигаля отримає рік імунітету. Парламент не зможе висловити недовіру. 

Понад три місяці уряд Дениса Шмигаля працює без затвердженої програми дій. Уперше народні депутати забракували документ та повернули на доопрацювання. Удруге Кабмін складатиме залік перед народними обранцями вже 18 червня.

Видання вже виправлене та доповнене, замість десяти – 85 сторінок. Анонсує напередодні прем'єр.

"Напрацьований міністерствами спільно з комітетами Верховної Ради. Практично 97% побажань комітетів Верховної Ради враховано. Це важливий меседж для того, щоби не маніпулювати – твір на довільну тему", – заявив прем'єр.

Яку ж оцінку поставити урядовцям, ще вирішують у фракції, завдяки якій Шмигаль очолив уряд. У монобільшості дискутують, бо деякі пункти програми так званого економічного націоналізму суперечать зобов'язанням, які взяла на себе Україна перед МВФ, щоби отримати 5,5 мільярдів доларів за програмою стендбай.

"Уряд бере на себе зобов'язання створювати вільні економічні зони, у меморандумі – від вільних економічних зон відмовляємося. У програмі йде мова про підтримку вітчизняних споживачів енергоносіїв, у меморандумі ми говоримо про вільне ринкове ціноутворення", – зазначив нардеп "Слуги народу" Данило Гетманцев.

Опозиційні фракції одностайні – зелену кнопку не натискатимуть. Бо якщо затвердити програму – з того дня уряд матиме імунітет на рік, парламент не зможе відправити у відставку.

"Це уряд Зеленського, це програма Зеленського, яка значною мірою є декларативною. Принаймні ті норми, які пропонували ми, не були враховані, зокрема, "Європейська солідарність" у гуманітарній політиці, за яку я відповідаю, пропонувала, щоби уряд врешті запровадив підтримку української мови, як того вимагає закон про функціонування української мови як державної. Нічого такого там немає і близько", – наголосив нардеп "ЄС" Микола Княжицький.

"Продовжувати реформу Супрун, вони взяли на себе зобов'язання підвищувати тарифи, вводити якісь колекторські агенції. Тому ми вважаємо, що вони сьогодні просто брешуть і за цю брехню просто повинні піти у відставку", – переконана представниця ОПЗЖ Наталія Королевська.

"Це твір, який збирали всім гуртожитком, якщо говорити алегорією студентства, і ніякого сенсу для них приймати таку програму немає. Уряд не повинен отримати імунітет", – запевнив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

Хоча, стверджує Олексій Кучеренко – народний депутат від "Батьківщини" – президент і сам зацікавлений, щоби в будь-який момент міг змінити прем'єра. А не переконувати власноруч подати заяву, як це було з Олексієм Гончаруком.

"Зеленський сьогодні не довіряє і не буде довіряти будь-якому урядові. Він знає, що ця монокоаліція не здатна сформувати реально професійний уряд, а його Офіс президента не набагато професійніший, але він веде тіньове управління країною", – пояснив Олексій Кучеренко.

Тож судячи з настроїв екзаменаторів, найімовірніше, і цього разу Денис Шмигаль не отримає "зарах".

Леся Головата, Юрій Усік та Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Це сигнал наших партнерів, щоб ми продовжували боротися – Федина про приєднання України до програми НАТО
Наступний матеріал
В університеті оборони випустили майже 700 офіцерів та бойових командирів – як це було
Loading...

Засідання уряду під головуванням Дениса Шмигаля – трансляція

З'явився рейтинг ОДА за виконанням заходів у боротьбі з COVID-19 за версією Кабміну

Українська економіка цьогоріч може впасти на 8% – Кабмін

Кабмін вніс до Ради постанову про створення нових районів – повний перелік

Кабмін пропонує карати тюрмою за втягнення дітей у збройні формування

Кабмін готує документи, щоб можна було посилювати карантин в окремих областях