Софія Федина
Софія Федина 5 канал

"Законодавчий спам": у "ЄС" пояснили, чому не підтримали законопроєкт про імпічмент

Читайте по-русски
В документі є "цікавинка", з якою не розібралися навіть самі "слуги народу", котрі одноголосно його підтримали

Голосування за законопроєкт про імпічмент президенту порушувало норми регламенту, Конституції та права громадян України. На цьому в коментарі "5 каналу" наголосила депутат від партії "Європейська Солідарність" Софія Федина.

"Я би це окреслила, як тотальне зґвалтування регламенту. Народні депутати не мали можливості внести свої зауваження, ні поправки, ані повноцінно ознайомитися із текстом цього законопроєкту", – прокоментувала депутат, додавши, що "в такому випадку ми можемо взагалі залишити тільки монобільшість, або скоротити її до одного депутата. Бо все одно маємо одноголосне голосування".

Федина назвала ухвалений документ "законодавчим спамом".

"В законопроєкті, який можна окреслити як законодавчий спам, є така цікавинка, з якою не розібралися, мабуть, і самі слуги, і вони не хочуть, щоб з цим розібралися і громадяни України. Там сказано, що тимчасова слідча комісія, яка може працювати над імпічментом президента, формується за пропорційним принципом. Відповідно, в ТСК буде більшість "Слуги народу". Якщо вони коли-небудь захочуть проголосувати за імпічмент президенту, який має більшість – відповідно, це абсолютно нереально", – пояснила депутат.

Федина нагадала, що в Раду внесено ще багато законопроєктів.

"Домовлялися, що сьогодні велику частку винесуть на голосування в другому читанні, після того документи обговорять у комітетах та фракціях, потому голосуватимуть за основу. В даному випадку депутатів позбавили такої можливості обговорення і внесення правок, і зараз бій іде за те, щоб відстояти закон", – пояснила депутат.

Нагадаємо, сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада спочатку в першому читанні, а потім – через 10 хвилин, одразу проголосувала за законопроєкт про імпічмент президенту. У першому читанні документ підтримали 337 народних депутатів. У другому – 245: 244 голоси від "СН", 1 – позафракційний. 

Закон передбачає, що Верховна Рада може усунути президента з посади в порядку імпічменту винятково у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Після прийняття рішення про звинувачення президента Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з посади в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Передбачається, що рішення про імпічмент президента вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент президента України головуючий від імені парламенту має вибачитися перед президентом.

Попередній матеріал
Сухо, малохмарно та сонячно: якою буде синоптична ситуація 11 вересня
Наступний матеріал
Ще один обмін полоненими може відбутися до кінця року – Денісова
Loading...

Реформа органів прокуратури: розгляд проекту закону – відео

Закон про імпічмент, зміна регламенту, статус полонених – що буде на порядку денному другої сесії ВР

У США проводять розслідування махінацій для оголошення імпічменту Трампа

Як жуйка проти карієсу: Рахманін розкритикував дії Зеленського щодо Нацгвардії та закону про імпічмент

Насичено: представник Зеленського озвучив план законопроєктів для нової Ради

Рівненських активістів, які виступили за імпічмент президенту, виправдали